Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 25.06.2018
Přesný čas: 19:33 Svátek: Ivan Zítra: Adriana

CESTOVATELKA HINDRÁKOVÁ VYDALA KNIŽNĚ DENÍK Z CESTY PO PATAGONII

článek vytvořen 12. 10. 2011, přečetlo si ho 2527 lidí

Trutnov - Pod názvem Na konci světa vydala Hana Hindráková knížku o putování po jihoamerickém kontinentu. Pro trutnovskou cestovatelku je to první cestopisná publikace. Na rovné stovce stránek absolventka místní obchodní akademie vypráví formou deníku o cestě po Ohňové zemi a Patagonii.
„Ohňová země mě lákala představou zapomenutého konce světa a panenskou přírodou. Krom toho, Jižní Amerika byla společně s Antarktidou posledními dvěma kontinenty, které jsem ještě nenavštívila a chtěla jsem se tam podívat,“ vysvětlila devětadvacetiletá Hindráková.

Letos v únoru v Jižní Americe strávila dvacet dnů v téměř zapomenutých částech světa. „Toulali jsme se s batohem na zádech divokou přírodou, pili vodu z průzračných horských potoků a řek, spali daleko z dosahu civilizace v oblasti bez signálu na mobilní telefony,“ napsala v úvodu svého deníku.Hindráková je už zcestovalou ženou. Navštívila čtyřikrát Keňu, kde pracovala pro neziskovou organizaci Fair, byla rovněž v Tunisku, Egyptě, Turecku či Nepálu. V její m výčtu najdeme rovněž Nový Zéland, Argentinu, Chile, Spojené Arabské Emiráty, Jižní Koreu a většinu evropských zemí. „Jediným cestopisem je zatím kniha Na konci cesta o mém jihoamerickém putování. Brzy přibude i cestopis ze Skotska. Na příští rok plánuji cestu do Keni a do Tanzanie spojenou s výstupem na Kilimandžáro nebo Mt. Meru a pochod pouští, nejspíš někde na Sahaře,“ uvedla Hindráková.

V současné době chystá ještě dva romány z africké Keni.“ Jeden se jmenuje Karibu Keňa a je o Češce, která se odstěhuje do Keni začít nový život. Druhý, Děti nikoho, vypráví o osudech šesti keňských dětí, které se potkají v gangu v Nairobi na ulici. Z cestopisů připravuji knihu V nitru skotské divočiny, která bude vyprávět o mých třech pobytech ve Skotské vysočině,“ dodala Hana Hindráková. 

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Irena Pánková, Karel Mezihorák

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena