Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 18:30 Svátek: Nela Zítra: Blažej

JUDO: KUDRNOVO VÍTĚZSTVÍ A GOTTWALDOVO DRUHÉ MÍSTO NA VELKÉ CENĚ LITOMĚŘIC

článek vytvořen 04. 10. 2011, přečetlo si ho 1879 lidí

Trutnov - Na turnaji v Teplicích vybojoval judista Radek Gottwald první místo a jeho oddílový kolega Petr Kudrna skončil druhý. V sobotu na Velké ceně Litoměřic slavili závodníci Lokomotivy na tatami v obráceném pořadí.
„Bohužel opět jsme na závod odjeli jen ve dvoučlenné sestavě. Doufám, že brzy nás začne jezdit více. Čekáme na registračky ze svazu,“ sdělil na úvod jeden z trutnovských trenérů Robert Gottwald. V Litoměřicích se uskutečnil turnaj s největším počtem závodníků, téměř 300. Kategorie mláďata byla rozdělena do třech skupin. Ročníky 2001 a 2002, 2003 a 2004, 2005 a mladší. „Zde bylo 170 mláďat,“ upozornil trenér a měl velkou radost, že v této konkurenci jeho mladí svěřenci opět nezklamali.Radek Gottwald (2004) nastoupil do prvního zápasu s Dušanem Gežem (Rumburk), kterého porazil minulý týden v teplickém finále. I tentokrát byl trutnovský bojovník úspěšnější. Po dobré kombinaci O Goši a Ko Uči Gari zvítězil 7:0. Stejně dobře pokračoval turnajem dále. Po vítězství nad Terezou Honákovou (Chomutov), Danielem Šulcem (Teplice) a Patrikem Volným (Česká Lípa) si probil cestu až k závěrečnému souboji s Matyášem Králem (Neratovice). Finále Radek Gottwald prohrál a bral stříbrnou medaili.

Petr Kudrna (2001) začal turnaj rovněž velmi dobře a po vítězství nad Barborou Přikrylovou (Teplice) a Sárou Bucharovou (Velké Březno) vstoupil do bojů o medaile. V semifinálovém zápase porazil Aleše Krále (Neratovice). Finále proti němu postavilo jako soupeře Denise Fleischera (Teplice), kterému podlehl v Teplicích. Tentokrát však uspěl Petr Kudrna, zvítězil těsně 1:0 a získal zlatou medaili.

Trutnovští chlapci jednoznačně potvrdili své kvality a díky tomu také dostali nabídku startovat 9. října na turnaji v rakouském Linzu. „Doufáme, že se nám podaří seznat finanční prostředky na tento turnaj, aby zde naši kluci mohli získat další cenné zkušenosti,“ uvedl trenér Robert Gottwald. S jistotou si dovolí říct, že jak Kudrna, tak Gottwald patří ve svých kategoriích do české špičky. „Petr má jen za poslední rok 57 vítězných zápasů, když porážel soupeře nejen z Čech a Moravy, ale i z Polska. Radek má od lvánočního turnaje z Trutnova vyhraných 50 zápasů,“ poukázal trenér na kvalitou malých judistů.

(bog, got)
Trutnovinky.cz
Foto: Robert Gottwald

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena