Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 22.06.2018
Přesný čas: 15:27 Svátek: Pavla Zítra: Zdeňka

LESNÍCI SE BUDOU VZDĚLÁVAT V NOVÉM ODBORNÉM CENTRU ZA 38 MILIONŮ

článek vytvořen 29. 09. 2011, přečetlo si ho 2763 lidí

Trutnov - Lesnická akademie má nové centrum odborného vzdělávání v lesnictví. Vzniklo v areálu Školního polesí v ulici k Bělidlu, stálo téměř 38 milionů korun a bude sloužit středoškolským studentům i pro účely celoživotního vzdělávání.
"Mělo by vést k výraznému zkvalitnění výuky. Budeme tam provádět veškerou praktickou výuku věcí, které se týkají lesnictví, zemědělství a životního prostředí," uvedl Jan Korbelář, ředitel České lesnické akademie v Trutnově, kterou tvoří střední škola a vyšší odborná škola. Díky novému centru se studenti snadněji dostanou k novým technologiím a moderním výukovým metodám. Kvalitnější zázemí budou mít také pedagogové.Nová budova se napojila na starou, vzniklo tak devět nových odborných učeben, přednáškový sál, čtyři místnosti pro přípravu pedagogů a uložení odborných učebních pomůcek, simulátor s technickou místností, dvě jednací místnosti, odborná studovna, šatna a další zázemí. Projekt umožní i zavedení nových vzdělávacích programů nebo alternativních forem vzdělávání. Přispěje také k rozšíření možností praktické výuky. Nabídky dalšího vzdělávání budou moci využít například úřady práce, vlastníci lesů a zaměstnavatelé.

Školní polesí bylo zřízeno v roce 1958. Při vzniku Krkonošského národního parku byly jeho hranice upraveny do současné podoby. Dnes má výměra 1240 hektarů. Hospodaří podle vlastního plánu. Má také vlastní režijní honitbu o výměře 1104 hektarů, zařazenou do vyhlášené oblasti pro chov jelení zvěře Krkonoše.Výstavba trutnovského centra odborného vzdělávání v lesnictví byla součástí projektu na vybudování čtyř vzdělávacích center v regionu. Královéhradecký kraj (zřizovatel lesnické akademie) na něj získal z fondů Evropské unie 125 milionů korun. V Hradci Králové již bylo letos v září otevřeno centrum odborného vzdělávání ve strojírenství na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti v Hradební ulici a centrum pro výchovu automechaniků a pracovníků v dalších autoopravárenských oborech při Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Vocelova. Do roku 2012 ještě vznikne v Náchodě centrum stavební.

(pac, tz, hoš)
Trutnovinky.cz
Foto: Marek Rychlý

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena