Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 16.12.2018
Přesný čas: 10:09 Svátek: Albína Zítra: Daniel

PODKRKONOŠŠTÍ VÝTVARNÍCI PŘEDSTAVÍ ROZMANITOU TVORBU VE STARÉ RADNICI

článek vytvořen 29. 09. 2011, přečetlo si ho 2133 lidí

Trutnov - Vernisáže Spolku podkrkonošských výtvarníků se zpravidla nesou v humorném duchu. To se očekává i příští pondělí, kdy bude ve Staré radnici v 17.15 hodin zahájena jeho podzimní výstava, která potrvá do 16. října.
Příznivci umění opět uvidí rozmanitou výtvarnou směsici tvořenou různými technikami od fotografií, přes malby, sochy, plastiky až po textilní tvorbu či keramiku. Svými výtvarnými díly se pravděpodobně pochlubí Zdena Bočarová, Roland Hantl, Martin Kašpar, Robert Fürbacher, Eva Kešnerová, Ctibor Košťál, Ladislav Kopecký, Martin Reindl, Milan Pejřimovský, Roman Schroll, Bohumil Sokol, Jiří Šeda, Miloš Trýzna, Eva Weberová a Marie Havlíčková.


Členové Spolku podkrkonošských výtvarníků v kleci jako líté šelmy.

„Kromě prací kmenových členů, zde bude zastoupena i tvorba z minulé vernisáže vylosovaného návštěvníka a obrazy hosta výstavy pana Eduarda Brabence z Odolenovic u Jenišovic,“ uvedl fotograf Ctibor Košťál. Členové spolku, který si v roce 2009 připomenul 20 let své existence, ve Staré radnici pravidelně prezentují svá díla.

Loni ale došlo k výjimce. Městská galerie pro ně připravila výběrovou retrospektivu. „Navštívili jsme všechny autory a vybrali díla, která jsme z jejich dosavadní tvorby považovali za nejzajímavější pro nás. Nemusí se s tím shodovat vkus autorů ani diváků,“ vysvětlila výběr prací ředitelka galerie Lucie Pangrácová.

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz
Foto: Ctibor Košťál

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena