Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 19.07.2018
Přesný čas: 13:38 Svátek: Čenek Zítra: Ilja

ABECEDA SPORTOVNÍCH OSOBNOSTÍ (10): LUCIE HEJNOVÁ, FLORBALISTKA

článek vytvořen 18. 09. 2011, přečetlo si ho 2326 lidí

Trutnov - V loňské sezoně, která pro trutnovské florbalistky byla premiérová v nejvyšší soutěži, se stala Lucie Hejnová nejproduktivnější hráčkou FBK 001. Nastřílela devět gólů a jedenáct branek připravila asistencimi svým spoluhráčkám. Na její ofenzivní schopnosti budou trenéři spoléhat i v letošním extraligovém ročníku.
Abeceda. Bez toho trénink ani zápas nemůže být.

Baterka. Moje přezdívka. V Trutnově na florbale mi jinak neřeknou. Vzniklo to na prvním soustředění, kdy holky po tréninku padly do postele a já na ně, jestli si ještě někdo nejde proběhnout, tak na mě „Kde beru ty duracelky“. Tak od té doby prostě baterka Duracel :)Co závidím mužům?
Rychlost a sílu.

Díra v zádech. Jela jsem teď na začátků září na kole na brigádu a srazilo mě auto, takže jsem si poležela v nemocnici. Přijdu opět o začátek sezony. Vloni to bylo kvůli škole. Ale naštěstí jsem dopadla ještě velice dobře, byla z toho jen díra v zádech, kterou mi zašili a pár pohmožděnin.

Extrovert nebo introvert? Extrovert.

Florbalová rozhodčí. Šla jsem do toho, protože jsme v Trutnově museli mít vyškolené rozhodčí. Šla jsem do toho společně s Jíťou (Romančákovou) a teď je to náš koníček. Začínáme už čtvrtou sezónu. Chceme se zlepšovat a zapískat si co nejvýš a hlavně dobrý zápasy.

Gól. Je to super pocit, když se nám podaří prolomit střelecká smůla. Když dostaneme, člověk se cítí mizerně, ale mě to motivuje, být lepší, i když ne každý zápas se každému povede.

Hokejka. To je naše kamarádka, bez které bychom nedávaly góly. Ale teď jsem si koupila konečně po čtyřech letech novou, měla jsem na ni nárok.

Ideální bydlení. Mít vlastní pokojíček, kde bych byla svým pánem, s dostatkem místa pro svoje věci, hlavně pro sport. Máme to doma trošku komplikovanější, co se týče prostoru. Jinak by mi zatím stačil nějaký malý byteček.

Jaké mám životní krédo? Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Já si k tomu hlavně dodávám - nezranit se.

Kapitán. Člověk, na kterém je tým závislý, komunikuje mezi hráčkami a trenérem, ale i rozhodčími, jeho role není jednoduchá. Musí tým vést, dodávat jistotu a povzbuzení, nemůže mít špatnou náladu, protože to potom převede na ostatní hráče. Ještě, že tuhle funkci nemám, ale za to máme suprovou kapitánku Osky, o kterou se můžeme vždy opřít i v těžkých chvílích a starostech.

Letní příprava. Pod těmito slovy se mi vybaví vě věci. Láďa (Šlofar) a velká dřina. Jak cesty na trénink (na kole), tak samotný trénink. Sáhly jsme si kolikrát na dno, ale byla to jedna z nejlepších příprav na sezonu.

Manchester. Posezónní výlet k příbuzným do Anglie. Jinak tam mají moc pěkný fotbalový stadion a moc pohodlný střídačky. Chtěla jsem si je odtamtud vzít a použít je u nás na zápasech, ale bylo by to moc velký zavazadlo do letadla, takže jsem je tam nechala.Novoroční předsevzetí si nedávám, protože skončila vždycky po týdnu, takže jsem to už vzdala.

Orel. Přes šest let trénování dětí. Musela jsem skončit, nestíhala jsem to se školou, ale moc mi to chybí. Skončila jsem zrovna, když po letech dřiny přicházely úspěchy.

Play-off. Trochu velký sen, abychom se tam dostaly, ale budeme všichni bojovat za všechny. Když budeme bojovat jako tým, i ten velký sen se může stát reálným. Chce to hrát srdíčkem.

Reklamace. Když dělám rozhodčí, hráči mají hodně často reklamace na posuzování :), ale člověk si musí stát za svým a nenechat se zviklat. Jestli dá na sobě znát sebemenší zaváhání, těžko se jako v pozici rozhodčí dostávám zpět do zápasu a do role člověka, který má mít na hřišti respekt.

Šaty. Jedna z věcí, kterou moc nerada nosím, to radši košili, sako, a společenský kalhoty. Jinak nejoblíbenější šaty jsou pro mě samozřejmě dres :)

Televizní pořady. Televizi tu skoro nestíhám a nevím, co v ní přesně dávají, ale když se doma někdo zmíní nebo zavolá z obýváku, že dávají Simpsonovi nebo Comeback, jde se s chutí podívat. Dobrý odreagování. Jinak mám ještě ráda kriminálky.Útočnice.
Post, který hraju poslední dva roky. Ještě se potřebuju naučit víc drzosti, pořád mám ze všeho respekt. Už proto, že jsem rozhodčí. Říká se, že rozhodčí jsou většinou větší „prasátka“, co se týká hry. Já jsem asi výjimkou. Ale pravda, když mě nějaká hráčka vytočí, tak umím být taky zlá. :)

Vysvědčení. To jsem už dva roky nedostala. Ale jinak jsem chodila domů s obavami, co se bude dít. Jestli mi jen vyhubují, že jsem se měla víc učit nebo doma propluju jako rybka.

W. To je označení licence pro ženské rozhodčí. Budeme s Jíťou první rozhodčí v našem kraji, které si ji budou dělat, pokud zvládneme udělat fyzické i písemné testy. ČFbU chce mít do dvou let, ženský mezinárodní pár. My uvidíme podle hraní, jak nám to půjde. Necháváme tomu volný průběh.

Ženský florbal. Jiný než mužský. Má své kouzlo, i když muži někdy těžko chápou ženské myšlení.

Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: Vilém Fischl

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena