Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.10.2022
Přesný čas: 17:05 Svátek: Igor Zítra: Olivie

ZÁVOD DRAČÍCH LODÍ SE ZÍTRA V DOLCÍCH NEPOJEDE, ALE SVÉZT SE NA LODI MŮŽETE

článek vytvořen 16. 09. 2011, přečetlo si ho 1891 lidí

Trutnov - Historicky první závod dračích lodí o putovní pohár města Trutnova se měl uskutečnit v sobotu v rekreačním areálu Dolce. Malý zájem ze strany veřejnosti však donutil pořadatelskou agentura Sport agency Altis akci pár dní před jejím konáním zrušit.
„Závod měl být, ale nebude, protože jsme čekali do poslední chvíle, jestli se z řad oslovených společností některá přihlásí. Já sám jsem jich kontaktoval sedmadvacet, ale jejich zájem byl takový všelijaký,“ řekl komentátor závodu a osoba pro komunikaci s klienty Petr Rypka. „Pan Pokorný z Dolců mi říkal, že by také sehnal tři čtyři týmy, ale nesehnal nikoho,“ mrzelo pořadatele. Ti hlásili jedinou přihlášenou posádku. Inu, zaplatit 10 000 korun za startovné se nechce každému.

Provozovatelé rekreačního areálu v Dolcích se však snaží udělat maximum, aby se alespoň jedna dračí loď v sobotu na vodě objevila. „I když je závod zrušený. Jedeme si půjčit dračí loď, aby se na ní lidé zítra mohli svézt a vyzkoušet si pádlování. Bude tady i kormidelník,“ prohlásila Renáta Portlová a dodala, že doprovodný program akce, s vystoupením čtyř místních kapel od 11 do 20 hodin, se normálně uskuteční.

(bog)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena