Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 20.09.2018
Přesný čas: 07:27 Svátek: Oleg Zítra: Matouš

OTEVŘELI NOVÝ PENSION PRO SENIORY, VYSTAVUJÍ V NĚM TRUTNOVŠTÍ UMĚLCI

článek vytvořen 31. 08. 2011, přečetlo si ho 2693 lidí

Trutnov - Robert Fürbacher, Bohumil Sokol, Bohumil Sokol ml. a Hynek Chalupa. Tato čtveřice výtvarníků byla přizvaná do Českého Betléma, jak se říká Novému Městu nad Metují, k výstavě u příležitosti otevření nového Pensionu pro seniory v hotelu Metuj.

Návštěvník výstavy si se zájmem prohlíží obrazy Roberta Fürbachera.

Malíř Fürbacher se na výstavě, která potrvá do konce září, představuje svými výrazně barevnými abstraktními obrazy i několika díly, které jsou konkrétnější. „Abstraktní umění se nedá pochopit rozumem, je to čistě citová záležitost,“ řekl malíř.


Hlavním motivem dřevěných plastik Bohumila Sokola jsou ženy.

Další člen Spolku podkrkonošských výtvarníků Bohumil Sokol se věnuje figurativní dřevořezbě. V Metuji vystavuje plastiky, jejímž hlavním motivem je krása a ladnost ženského těla. „Žena je pro mě nevyčerpatelné téma,“ prozradil v Sokol v rozhovoru pro magazín Trutnovinky.


Rozměrnými obrazy se na výstavě prezentuje malíř Bohumil Sokol mladší.

Jeho syn Bohumil se v expozici prezentuje rozměrnějšími plátny, které jsou expresionisticky laděné a vyjadřují malířovy vize. „Nejradši mám olejomalby. Když pracuji na obraze, tak je to celé mé vlastní dílo, od začátku do konce, na rozdíl od počítačové grafiky. Je to skutečnější a je na tom mnohem více práce,“ uvedl.


Sádrové plastiky ležících žen na zem umístil sochař Hynek Chalupa.

Trio umělců doplňuje sochař Hynek Chalupa. Ten pod některé obrazy umístil sádrové akty ležících žen. „Co se týče tvorby, preferuji kámen a převážně se zabývám figurálními kompozicemi. Používám také sádru, vosk, dráty, cín a kombinované techniky,“ vysvětlil Chalupa.

čtěte také: SNAŽÍM SE VYTVOŘIT OSTROV KLIDU V USPĚCHANÉM SVĚTĚ, ŘÍKÁ MALÍŘ

ŽENA JE PRO MĚ NEVYČERPATELNÉ TÉMA A NENÍ DŮVOD JÍT JINÝM SMĚREM, ŘÍKÁ ŘEZBÁŘ

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena