Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 25.06.2018
Přesný čas: 19:23 Svátek: Ivan Zítra: Adriana
českozpívá

NA TRUTNOVSKÉM OPEN AIR MUSIC FESTIVALU OŽILA TICHÁ DOHODA

článek vytvořen 20. 08. 2011, přečetlo si ho 2704 lidí

Trutnov - Kapela Tichá dohoda kytaristy Dana Šustra a zpěvačky Blanky Šrůmové dnes po osmileté odmlce ožila na Open Air Music Festivalu. Jejich obnovené premiéře naslouchaly tisíce posluchačů na hlavní scéně tradiční rockové přehlídky. "Ahoj, pamětníci," pozdravila diváky zpěvačka, a zahájila tak asi hodinové vystoupení kapely. Lidé si vyslechli řadu energicky zahraných hitů, jako Kotva a kříž a Duše má se vznáší.
Na nejslavnější píseň z jejich repertoáru, Marionetu, však při napjatém festivalovém harmonogramu již nezbyl čas a kapela musela uvolnit pódium následujícím Monkey Business. S vystoupením byla spokojena kapela i posluchači. "Trutnov je prostě nejlepší fesťák, od teď sem budu jezdit každý rok," prohlásila nadšeně Šrůmová.


Tichá dohoda na Open Air Music Festivalu

Již odpoledne vrtkavé podhorské počasí důkladně prověřilo odhodlání publika. Lidi zaskočila asi půlhodinová průtrž mračen. Většinu návštěvníků festivalu "přibila" pod stany, stánky a stromy, jen nejdrsnější rockeři bez ohledu na nepřízeň počasí i v hustém lijáku a dravých potocích, které z kopců stékaly do areálu, zběsile tančili při vystoupení kapely Znouzectnost. Při následující Vltavě již na chvíli vysvitlo slunce a ozářilo nejrozdováděnější zablácené návštěvníky, kteří se při jejím vystoupení věnovali klouzání po zablácené stráni nebo přímo bahenním zápasům.

Hlavní hvězdou letošního ročníku přehlídky byl již ve čtvrtek americký zpěvák Iggy Pop s kapelou The Stooges. Jeho vystoupení si nenechal ujít ministr obrany Alexandr Vondra, naopak letos zřejmě nepřijede obvyklý festivalový host, bývalý prezident a "náčelník" přehlídky Václav Havel. Trutnovskému publiku alespoň poslal omluvný dopis ve festivalovém "samizdatu".Festival potrvá do neděle. Na čtyřech scénách se vystřídá přes 120 kapel, interpretů a dýdžejů. V dalších dnech se lidé mohou těšit například na zakladatele americké kapely Korn Briana "Heada" Welche, indické a pákistánské bubeníky z britské kapely The Dhol Foundation či rumunskou dechovku Fanfara Transilvania.

Policisté na letošním ročníku trutnovského festivalu zaznamenali již několik krádeží, například dnes časně ráno neznámý zloděj okradl třiadvacetiletého muže. Ukradl mu pouzdro na fotoaparát, které měl zavěšené na rameni a měl v něm schované doklady, kreditní kartu a peněženku. O peníze, doklady a mobilní telefon přišel také devatenáctiletý mladík, který spal před stanem ve spacím pytli. V obou případech poškození vyčíslili škodu na více než 11.000 korun.

Historie trutnovské přehlídky se začala psát v roce 1987, když její první ročník rozehnala komunistická policie. Trutnovský festival se od podobných akcí liší nejen délkou své historie, ale i tím, že není zaměřen výhradně na hudbu. Mnoho účinkujících i účastníků spojují podobné názory a životní postoje - netají se odporem ke komunismu a jeho projevům
.

FESTIVALOVÁ FOTOGALERIE ZDE

Jiří Janda, ČTK
Foto: Vilém Fischl
Video: Jakub Fábera a Dušan Mihalečko

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena