Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 22.04.2018
Přesný čas: 18:00 Svátek: Evženie Zítra: Vojtěch

POKEROVÝ DEN V PATRII: MEZI NEJMLADŠÍM A NEJSTARŠÍM HRÁČEM BYL ROZDÍL 55 LET

článek vytvořen 09. 08. 2011, přečetlo si ho 2661 lidí

Trutnov - Sobota byla dnem, kdy se hrál poker zdarma. Atlas poker klub Trutnov uspořádal akci pro veřejnost v hotelu Patria. „Téměř všichni, jenž se k nám dostavili, měli informace z vašeho zpravodajského portálu,“ děkoval organizátor akce Milan Kolman, že jsme mu při selhání ostatních propagačních akcí na poslední chvíli zveřejnili na Trutnovinkách jeho pozvánku.

Sobotní pokerové odpoledne a večer v Patrii se skládalY ze školy pokeru a dvou turnajů. Do toho prvního se zapsalo 19 hráčů, včetně třech ostřílených borců trutnovského klubu. Nejmladšímu účastníkovi bylo 10 let, nejstaršímu 65 let. „Před začátkem, jak jsme slíbili, bylo na volném stole ukázáno několik cvičných her a v krátkosti vysvětlena pravidla. Hráči byli rozsazeni ke dvěma stolům a turnaj začal lehce po druhé hodině,“ vyprávěl Kolman.V turnaji doslova „řádil“ borec z Atlas poker klubu, pan Comba. Svou velmi agresivní hrou hned od začátku získal velkou část chipů na svou stranu a de facto určoval tempo hry na svém stole. Turnaj trval necelých 5 hodin a jeho vítězem se nakonec stal amatérský hráč pan Jirout, který ve finálovém souboji porazil Combu. „Nutno dodat, že Combičovi nikdo nefandil a už vůbec ne po tom, co z turnaje vyřadil se svým K10 hráče na třetím místě s AA,“ usmíval se Kolman.

Pokerová škola začala v 16 hodin a postupně se rozšiřovala o další zájemce, kteří vypadli z turnaje. Hráčům byla vysvětlena pokročilejší pravidla a strategie hry i termíny jako např. „poker face“ nebo „pot odds“. „Někteří hráči nás opustili, jiní došli, a tak druhý turnaj o půl sedmé začínal ve stejném počtu jako ten první,“ potěšilo Kolmana. Devatenáct hráčů tedy zasedlo ke dvěma stolům. Do turnaje bylo pro vítěze přidáno 1000 Kč a vypsané tzv. „Bounty 300 Kč“ na dva klubové hráče „Luďu“ a „Sekyho“. Tito pánové turnaj pojali velmi vážně a okolo desáté večer si peníze rozdělili mezi seBE. Turnaj vyhrál „Seky“ a „Luďa“ byl druhý. 

  

„Akce se vydařila. Dealeři se obrnili trpělivostí a nikoho za chyby nepeskovali, naopak se snažili poradit. Atlas poker klub v sobotu přivítal okolo 25 nových jmen. Ukázala se i velká pravda, že v pokeru nehraje štěstí tak velkou roli. Doufejme, že jednoho dne uznají i naši zákonodárci to, co už uznala International Mind Sports Association, že máme pravdu a sundají pokeru nálepku hazard,“ udělal Milan Kolman tečku za pěkným pokerovým zážitkem.FOTOGALERIE ZDE

(bog, kol)
Trutnovinky.cz
Foto: Martin Bílek -
www.martinbilek.com

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena