Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 20.02.2019
Přesný čas: 08:40 Svátek: Oldřich Zítra: Lenka

AKTUÁLNĚ: FIRMA Z VOLANOVA NABÍDLA SVÉ POZEMKY SRPNOVÉMU FESTIVALU

článek vytvořen 26. 07. 2011, přečetlo si ho 3755 lidí

Trutnov - S nečekanou nabídkou včera oslovila pořadatele srpnového hudebního festivalu soukromá firma z Volanova. Nabídla tamní pozemky, které původně chtěla využít pro vlastní energetickou výrobu, organizátorům východočeského Woodstocku do pronájmu za symbolickou jednu korunu. Pořadatelé se k nabídce zatím nevyjádřili.
Martinu Věchetovi, duchovnímu otci Open Air Music Festivalu, parcely nabídl podnikatel a majitel místní firmy Modela Rudolf Mudroch. Poskytnout může pozemky, o které měli organizátoři festivalu v minulosti zájem a na které by se přehlídka mohla do budoucna přesunout z letního areálu Bojiště. "Potřebné pozemky jsem ochoten Vám dlouhodobě nabídnout do pronájmu za symbolickou jednu korunu na základě smluvních podmínek, na kterých se obě strany dohodnou," napsal Mudroch v emailem zaslané písemné nabídce.

Podle podnikatele ale dotyčný areál není pro konání festivalu v současné podobě vybaven, bude potřeba investovat  do potřebné infrastruktury. "Vzhledem k Vašemu veřejně deklarovanému zájmu o areál se však domnívám, že jste s takovými náklady musel počítat a že nebudou významnou překážkou," uvedl také Mudroch.

Lidé z festivalu se k nabídce zatím nevyjádřili. "Nabídku jsme dostali v pondělí večer. Zatím se k tomu ale nebudeme vyjadřovat. Neměli jsme na to čas," prohlásil Věchet. Jedná se o pozemky v areálu bývalého vojenského areálu. Modela je od města koupila letos v únoru. Zájem o ně měli také pořadatelé festivalu, s nabídkou ale radnici oslovili pozdě
(podrobnosti čtěte zde).

Modela na místě původně chtěla rozšiřovat svoje podnikatelské aktivity. Nyní ale změnila názor a chce pozemky poskytnout festivalu. "K nabídce pronájmu jsem přistoupil z toho důvodu, že vzhledem k legislativním změnám pominuly mé primární plány s komerčním využitím pozemků pro solární elektrárnu. Festival k Trutnovu podle mého názoru patří a rád bych tímto krokem přispěl k jeho zachování," uvedl Rudolf Mudroch.

PSALI JSME LETOS O FESTIVALU:

POŘADATELÉ FESTIVALU CHTĚLI PRACHÁRNU VE VOLANOVĚ, S NABÍDKOU ALE PŘIŠLI POZDĚ

BUDOUCNOST FESTIVALU JE NEJISTÁ, TVRDÍ VĚCHET. NIC MU NEBRÁNÍ FUNGOVAT DÁL, OPONUJE ADAMEC

TRUTNOVSKÝ FESTIVAL KONČÍ, LIDÍ LETOS ZŘEJMĚ PŘIJELO MÉNĚ

MANIC STREET PREACHERS NADCHLI, ZPĚVAČKA EVA PILAROVÁ VAŘILA

SVATBA NAKONEC BYLA, ALE NE NA BOJIŠTI. KONALA SE V SÍNI BOHUSLAVA MARTINŮ

V PRVNÍ DEN FESTIVALU HRÁLA VLTAVA, V SOBOTU VYSTOUPÍ HAVELKA & MELODY MAKERS

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena