Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 17.01.2019
Přesný čas: 23:55 Svátek: Drahoslav Zítra: Vladislav
českozpívá

MALÍŘKA VLADIVOJNA LA CHIA NA VÝSTAVĚ VYSOKÉ PODPATKY UHRANULA ZPĚVEM

článek vytvořen 13. 07. 2011, přečetlo si ho 4653 lidí

Trutnov - Přestože na fotografiích vypadá zpěvačka, textařka, hudebnice a malířka Vladivojna La Chia díky svým originálním převlekům ostře až dominantně, do Galerie Uffo vešla na první pohled křehká a spíše drobná dáma.
Umělkyně označovaná za extravagantní, provokativní a výstřední ve středu na vernisáži své výstavy Vysoké podpatky vyhlížela celá v bílém a s vlasy staženými do copu jako překvapivě civilní bytost. Rozmanité podoby půvabné Vladivojny diváka trochu klamou a současně překvapují.Ve skutečnosti tato výrazná postava české hudební a výtvarné scény spojuje dobře kontrasty své osobnosti. Jak řekla kurátorka výstavy Paulina Skavova, je křehká i silná zároveň, plná překvapení, energie, spontánnosti a emocionality. „Obrazy na této výstavě jsou stejné jako její hudba. Jsou založené na improvizaci, momentálních pocitech, kterými se ráda nechává překvapit a ovlivnit,“ uvedla.


Obrazy Vladivojny jsou založené na improvizaci a momentálních pocitech autorky.

Rozměrné figurální kompozice Vladivojny jsou hodně kontrastní a sytě barevné. „Na mé poslední sérii obrazů nazvané Vysoké podpatky jsou zachyceny zvláštní fiktivní bytosti se zvláštními osudy,“ představuje své dílo malířka, která nedokáže přesně vysvětlit, jak její obrazy vznikají. „Je to jako s mou hudbou. Vše vzniká spontánně a nečekaně,“ potvrzuje. Na obrazech jsou zachyceni muži i ženy, kteří se vzájemně prolínají. „Ženy se stávají muži a muži ženami. Jsou tragikomičtí ve své touze po hledání dokonalé lásky,“ vysvětluje kurátorka Skavova.

Součástí vernisáže bylo hudební vystoupení Vladivojny, které bylo srovnatelným uměleckým zážitkem jako prohlídka vystavených obrazů. Zpěvačka před dvěma lety vydala sólové album Tajemství Lotopu. Letos složila hudbu k filmu Nevinnost režiséra Jana Hřebejka a připravila další album nazvané Bohémy, které vyjde zřejmě na podzim. „Mám teď období, kdy hodně pracuji s texty. Album bude velmi pestré a texty české,“ navnadila posluchače umělkyně, jejíž hudební vystoupení vzbudilo značný ohlas u posluchačů.


Výstava obrazů Vysoké podpatky potrvá v Galerii Uffo do 16. srpna.

Vladivojna si donedávna myslela, že její hudební a výtvarná tvorba se prolíná a vzájemně inspiruje. Změnila však názor. „Poslední dobou mám pocit, že hudba a malování jde úplně jiným směrem. Malování je pro mě více zábava a hudby cítím daleko větší zodpovědnost,“ dodává. Diváci, kteří přišli na vernisáž, ocenili její všestrannost. „Obrazy jsou nádherné, ale ještě více se mi líbila hudba Vladivojny. Nádherně zpívá a už se těším na její nové album,“ nechala se slyšet Karolína Stejskalová z Trutnova. Výstava Vladivojny La Chia, která bude jedním z vrcholů letošní výstavní sezóny v Uffu, potrvá do 16. srpna.

FOTOGALERIE ZDE

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek
Kamera: Dušan Mihalečko

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena