Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 18.05.2022
Přesný čas: 09:17 Svátek: Nataša Zítra: Ivo

NA NÁMĚSTÍ DNES VYSTOUPÍ ZNÁMÁ PUNKOVÁ KAPELA BENJAMING BAND

článek vytvořen 13. 07. 2011, přečetlo si ho 3059 lidí

Trutnov - Hudební léto dnes odpoledne pokračuje koncertem jedné z nejznámějších kapel regionu. Na pódiu Krakonošova náměstí od 16.30 hodin zahraje petříkovická punková kapela Benjaming Band.
Rodinná kapela z Petříkovic vznikla v listopadu 1999. Tvoří ji otec Olin Dlouhý (basa) a jeho tři synové Jakub (kytara), Lukáš (klávesy), Máťa (bicí). Hraje skotský punkrock (při koncertech se hraje i na dudy), za vzory má například skupiny Garage + Tony Ducháček a Znouzectnost. Letos v březnu Benjaming band pokřtil nové album s názvem Z hor!Akci pořádá město Trutnov a místní Společenské centrum Trutnovska pro kulturu a volný čas Uffo. Dvakrát týdně pomůže k oživení historického centra. Stejně jako loni jsou hudebním vystoupením vyhrazeny středy a pátky vždy od 16:30 do 18:00 hodin, vstup je zdarma. A tradiční zůstává pestrost účinkujících. Není ohraničena hudebním žánrem. Koncertovat budou kapely z regionu, případně ty, které od trutnovské radnice dostávají veřejný příspěvek.

PROGRAM HUDEBNÍHO LÉTA
středa 13. 7. BENJAMING BAND
pátek 15. 7. ZTRACENÁ ILUZE
středa 20. 7. PROKION
pátek 22. 7. MESCALERO
středa 27. 7. LITH - INN O'WEVIDLE
pátek 29. 7. PEPA LÁBUS A SPOL.
středa 3. 8. BLUES MYSTERY
pátek 5. 8. KRAKONOŠKA
středa 10. 8. HOLLAND EXPRESS
pátek 12. 8. ZNOVUZROZENÍ
středa 17. 8. COUNTRY BAND BONANZA
pátek 19. 8. JARNÍ VÁNEK
středa 24. 8. JAKŽ TAKŽ
pátek 26. 8. POSLEDNÍ LEŽ
středa 31. 8. NEODŮVODNITELNÁ LÍTOST

STRUČNĚ O KAPELÁCH
ZTRACENÁ ILUZE
Hardrockový dvoučlenný projekt Vladimíra Vaňky, baskytaristy kapely Prokion a bubeníka Přemysla Loše je velice zajímavá záležitost. Jejich nástroje jsou doprovázeny automatickými klávesami zastupujícími i basovou linku a celkový zvuk kapely je pestrý. Kapela existuje zhruba dva roky a mají za sebou několik koncertů.

PROKION
Kapela se jmenuje podle nejjasnější hvězdy ze souhvězdí Malý pes. Existuje od září 2002 (původně pod názvem Master of Slaves!). Hraje v pětičlenném složení a zaměřuje se především na trash death metal. Zpěvákem je Mirek Kovář.

LITH-INN O´WEVIDLE
Šestičlenná kapela v čele se zpěvákem Radkem Kalenským hraje převážně klasický blues rock s lehce hardrockovým podtextem. Má za sebou řadu koncertů, na kterých hraje převážně vlastní muziku.

PEPA LÁBUS A SPOL.
Pepa Lábus vystupuje od roku 1984, zpočátku hrál jako písničkář po klubech a festivalech, věnovaných folku a příbuzným žánrům. Postupen času se obkolpil dalšími muzikanty a v současnosti má jeho kapela folkrockový základ. V kapele s ním hrají ještě Miroslav Votoček (sólová kytara), Tomáš Nýdrle (basa), Michal Drašar (bicí) a Petr Bařina (housle, zpěv).

MESCALERO
Kapela okolo zpěvačka Renaty Schrollové prošla před nedávnem personálními změnami avšak její hudební styl se nezměnil. Tím je melodický hardrock, který spoluvytváří bubeník Jirka Haas. Název Mescalero byl vymyšlen a určen podle nikdy neporobených a svobodných apačských válečníků.

BLUES MYSTERY
Tato kapela je novým projektem trutnovské rockové legendy, baskytaristy Jardy „Goyi“ Chvoje. Ze zaniklých Nior W. si s sebou do nové kapely přivedl dlouhodobého spoluhráče, kytaristu Ondru Šímu. Tato nerozlučná dvojice v březnu 2010 oslovila dva členy z kapely Lith-Inn O´Wevidle - bubeníka Vláďu Bartela a zpěváka Radka Kalenského. Soubor se soustředí výhradně na bluesrockovou muziku a předvedou možná několik světových šlágrů, od Paula Rodgerse přes Johna Lee Hookera až po Johna Mayalla.

HOLLAND EXPRES
S návratem Hany Baborákové z holandského exilu, vzniklo nové uskupení muzikantů. Zpěvačka a kytaristka se obklopila většinou protřelými hudebníky, baskytaristou Oldou Vetešníkem, bubeníkem Mírou Dewattem, klávesistou Boyou Doležálkem. Post kytaristy obsadil velmi šikovný, mladičký Vítek Beneš, který na jeho věk svůj nástroj ovládá takřka mistrně. Hudební styl je založen na klasice, tedy na bluesrocku, ale najdeme tu i prvky reegae a dalších stylů. S kapelou často hostuje také holandský kytarista Arjo Hijmans, který se zúčastní i koncertu v rámci Trutnovského hudebního léta.

POSLEDNÍ LEŽ
Obsazení kapely se po personálních změnách v minulých letech ustálilo v následující podobě: Vojtěch Lábus (kytara, Roland GR 20, zpěv), Káťa Frimlová (zpěv), Honza Novotný (tahací harmonika, zpěv), Matyáš Kuhn (baskytara) a Martin Fejk (bicí). Tento soubor existuje od roku 2002. Po delší pauze, zapříčiněné narozením dvou dětí v kapele, opět začínají koncertovat a chystají nahrávání v pořadí již druhého DEMO snímku (první Suricata Suricatta 2005), které bude obsahovat cyklus pěti skladeb Živly.

NEODŮVODNITELNÁ LÍTOST
Elektrorock je hudební styl, kterým se prezentuje tato kapela. Původní duo, Libor Kopecký (kytara, klávesy, zpěv) a Jirka Salva (baskytara), se rozrostlo na trio a do souboru přibyla půvabná zpěvačka Adél Smolařová. Čerstvá matka posunula celkový zvuk kapely jiným směrem a dodala skladbám ženský, ikdyž trochu tvrdší výraz.

Vojtěch Lábus, Pavel Cajthanml
Trutnovinky.cz
Foto: Jan Macek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena