Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 10.08.2022
Přesný čas: 13:51 Svátek: Vavřinec Zítra: Zuzana

HIGHLANDER JAKUB KLAUDA SE STAL VICEMISTREM REPUBLIKY V MUAY - THAI

článek vytvořen 05. 07. 2011, přečetlo si ho 2171 lidí

Trutnov - Zatím největší úspěch v šestileté historii bojového klubu Highlanders zaznamenal poslední červnový den v pražském klubu SaSaZu trutnovský bojovník Jakub Klauda (86 kg). Galavečer Super Ligy s finálovými souboji Windy Cupu o mistrovské tituly v jednotlivých kategoriích vyústil pro osmnáctiletého thajského boxera v zisk vicemistrovského „pásu“.
Trutnovský oddíl měl mít v Praze původně dvě želízka v ohni, ale Ondřeji Marvanovi (72 kg) se zranil soupeř, a tak možnost "porvat se" o pozici českého šampióna bude mít až v září. „Prostředí klubu SaSaZu, divácká kulisa, hudba, světelné efekty a výborná organizace dotvářely uctivé prostředí pro finálové zápasy. Celý galavečer se nesl v rychlém duchu, kdy zápasy na sebe navazovaly a nebyl zde žádný zbytečný prostoj,“ přiblížil dění v hlavním městě trenér Highlanders Radek Horák.Souboj Ondřeje Klaudy s Jiřím Procházkou z Jetsaam Gymu Brno přišel na řadu ve tři čtvrtě na sedm večer. Když Klouda procházel zaplněným klubem do ringu, z hlediště slyšel pořádně hlasitou podporu trutnovského fanklubu. „Jakub to potřeboval. Nervozita z velkého zápasu a jistá odpovědnost před tolika diváky ho trochu svazovala,“ poznamenal Horák. A podle toho také začal jeho svěřenec první kolo. Hodně opatrně. Brněnský soupeř nebyl žádný nováček a při téměř totožné výšce využíval podobný styl boje. Tlačil svými přesnými kombinacemi Klaudu od provazu k provazu. Trutnovák zase kontroval ze střední vzdálenosti a svazoval se do klinče, při kterém předváděl výbornou práci koleny a lokty.Druhé kolo bylo již ze strany Klaudy odvážnější, ale neustálé inkasování jednotlivých boxerských úderů skrze povolený kryt ho zastavovalo při útocích. „Několik velmi podařených ´spin - back fistů´ a loktů v klinči nám však stále dávalo naději, že dané kolo vyhrajeme,“ naznačoval Horák. Ve třetím kole rozhodovala vůle a tu trutnovský bojovník má. Držel krok se svým soupeřem a konečně se mu podařilo trefit výborně i několik boxerských kombinací. Oba borci jeli na "krev".

„Věřili jsme, že titul je náš,“ doufal Horák, že dle plných pravidel Muay-Thai, kde se bodují především čisté údery z thajské techniky, Klauda zvítězí. „Bohužel rozhodčí měli jiný názor než my a bodovali spíše přesnost boxerských úderů a kopy soupeře,“ dodal trošku rozčarovaně trutnovský kouč. Zklamání však brzy vystřídalo nadšení. „Konečně máme hmatatelný důkaz naší trenérské a oddílové práce, kterou se nejen Jakub, ale i celý oddíl může pochlubit,“ měl Radek Horák velkou radost ze zisku titulu vicemistra.(bog, rh)
Trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena