Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 25.06.2018
Přesný čas: 19:20 Svátek: Ivan Zítra: Adriana

KŘTEM NOVÉ CYKLOMAPY ZAČALY LETNÍ KRAKONOŠOVY CYKLOTOULKY

článek vytvořen 13. 06. 2011, přečetlo si ho 2331 lidí

Trutnov, Malá Úpa - Téměř pět set lidí, pěších i turistů, se zúčastnilo sobotní akce nazvané Krakonošovy cyklotoulky. Společný projekt Čechů a Poláků má za cíl bezplatnou mapou představit cyklotrasy ve východních Krkonoších. Právě na Pomezních boudách byla mapa o víkendu poprvé k mání.
"Tato cyklomapa je koncipována tak, aby byla co nejvíce srozumitelná každému. Proto mapu doplňuje i 50 foto tipů na turistické cíle, které lze při výletech po východních Krkonoších včetně polského příhraničí navštívit," uvedl Radek Etrych, manažer Svazku obcí Východní Krkonoše, který projekt spustil.


Křtu cyklomapy se zúčastnili také Tomáš Hendrych (místostarosta Trutnova) a Ivan Adamec (starosta Trutnova)

Mapu chce svazek každoročně aktualizovat, protože současné vydání je určeno zejména pro letošní letní sezónu. "Aby byly Krakonošovy cyklotoulky pro návštěvníky hor zajímavější, je tato akce doplněna o možnost získání některé z drobných cyklocen jako např. cyklopláštěnka," doplnil Etrych. Podmínkou pro získání ceny je nasbírání minimálně čtyř různých otisků razítek Krakonošova království, které jsou uvedeny na zadní straně cyklomapy.

Kromě křtu cyklomapy a zahájení Krakonošových cyklotoulek došlo rovněž k podpisu Deklarace o spolupráci na koncepci Krakonošova království s polským městem Kowary. Tato deklarace rozšiřuje stěžejní projekt svazku obcí, kterým je rodinné Putování po Krakonošově království. Více na na
www.vychodnikrkonose.cz.

(pac, tz, et)
Trutnovinky.cz
Foto: SOVK

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena