Dnes je 20.09.2017
Přesný čas: 07:39 Svátek: Oleg Zítra: Matouš

NUTNOST VÍTĚZSTVÍ BY MOHLA TRUTNOVSKÝM HRÁČŮM SVAZOVAT NOHY, MÍNÍ DVORÁK REJL

článek vytvořen 19. 05. 2011, přečetlo si ho 900 lidí

Dvůr Králové - Na podzim odehrál svoje první velké derby proti Trutnovu. Královédvorský obránce Jiří Rejl (22) mohl dát i gól, ale ve 25. minutě hlavičkoval jen do břevna. Smutný z toho však nebyl, domácí zvítězili 1:0. A tři body chce Rejl i v sobotu. Tipuje výhru 2:1.
JIRKO, V GENERÁLCE PŘED DERBY JSTE DOMA PROHRÁLI S CHRUDIMÍ 3:4. CO BYSTE ŘEKL O UTKÁNÍ?
Zápas byl celkem vyhecovaný. V prvním poločase jsme se nemohli pořádně dostat ke své hře, navíc jsme dostali dva relativně laciné góly. Po přestávce jsme hráli líp, ale přišlo vyloučení Standy Ježka a poté rychlý gól na 0:3. V tu chvíli to s námi vypadalo bledě, ale snížili jsme na 1:3. Škoda, že vzápětí jsme dostali na 1:4. I přesto jsme se nevzdali a nakonec jsme mohli i urvat bod. Každopádně to, jak jsme i v deseti dokázali ve druhé půli vzdorovat druhému týmu tabulky, ukazuje, že máme morálně silný kolektiv a že se jen tak nevzdáváme.

JAKÉ VÝKONY ZATÍM DVŮR NA JAŘE PŘEDVÁDÍ?
Poslední zápasy jsme mužstvo druhých poločasů, v první půli skoro nikdy nepředvádíme svoji hru. Ale celkově na jaře podáváme dobré výkony. Kdyby se ještě přidalo proměňování alespoň čtvrtiny šancí, co máme, bylo by to super.

PŘED DERBY JSTE RELATIVNĚ V KLIDU, NA ROZDÍL OD TRUTNOVA, KTERÝ MUSÍ VYHRÁT. MŮŽE TO OVLIVNIT ZÁPAS?
Určitě může. Trutnov bude muset chtít hrát, urvat tři body. My můžeme hrát v klidu zezadu a čekat na brejky. Navíc nutnost vítězství by trutnovských hráčům mohla trochu svazovat nohy.

CO VÁM UTKVĚLO V PAMĚTI Z PODZIMNÍHO UTKÁNÍ VE DVOŘE?
Tak pamatuju si, že to bylo opět dost vyhecované, jako ostatně každé utkání Dvora s Trutnovem. Samozřejmě si vybavím i rozhodující okamžik - Kilovu penaltu.

JAK TYTO PRESTIŽNÍ ZÁPASY PROŽÍVÁTE?
Jako u většiny hráčů je moje motivace větší. Už v mládežnických kategoriích jsme byli s Trutnovem velcí rivalové a zápasy s ním jsem chtěl za každou cenu vyhrát. To samé platí i teď.

JAKO OBRÁNCE SI MUSÍTE DÁVAT OBZVLÁŠŤ POZOR NA HRÁČE SOUPEŘE. KDO PŘEDSTAVUJE NEJVĚTŠÍ NEBEZPEČÍ TRUTNOVA?
Těch hráčů, kteří jsou v týmu Trutnova pro nás nebezpeční, je víc. Já osobně bych si ale zřejmě měl dát největší pozor na Pecu Holubce. Hráli jsme proti sobě už v mládeži. Je rychlý, šikovný s míčem a navíc gólový.

TIPNETE SI, JAK BY SE DERBY MOHLO VYVÍJET A JAKÝM VÝSLEDKEM SKONČÍ?
Po pravdě nečekám žádný hurá zápas. Myslím si, že zápas bude svázaný taktikou. Zároveň doufám i tipuju, že utkání skončí naší těsnou výhrou v poměru 2:1.