Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 20.09.2018
Přesný čas: 07:27 Svátek: Oleg Zítra: Matouš

ODBORNÁ POROTA OHODNOTILA VÝKRESY V DĚTSKÉ SOUTĚŽI NAMALUJTE TRUTNOVINKY

článek vytvořen 18. 05. 2011, přečetlo si ho 3207 lidí

Trutnov - Vybrat z 80 výkresů desítku nejlepších. Tento těžký úkol před sebou měla porota výtvarné soutěže Namalujte Trutnovinky! Minulý čtvrtek se rozhodovalo, kteří žáci základních škol nejzajímavějším způsobem přistoupili k soutěži, vyhlášené redakcí Trutnovinek a reklamní agenturou Xantipa. Jména nejlepších už jsou známá, veřejnost se je ale dozví až 1. června.
Připomeňme, že děti malovaly podle vlastní fantazie, a to například osobní prožitky z akcí ve městě, události zachycené zpravodajským štábem Trutnovinek nebo představy o budoucnosti města. Do projektu se zapojily stovky dětí. Každá z osmi škol dodala do redakce deset nejzdařilejších výkresů. Porotě se tak sešlo na stole 80 kreseb.

Sedmičlennou komisi tvořili výtvarníci Miloš Trýzna, Jiří Grus a Robert Fürbacher, fotograf Miloš Šálek, redaktoři Hynek Šnajdar a Pavel Cajthaml a jednatel agentury Xantipa Rudolf Korbelář. A neměla snadnou úlohu. "Hodnocení bylo velmi těžké a složité, protože námětů bylo skutečně hodně. Od kreseb tužkou, barvami a různými technikami. Těžko se z toho vybíralo," uvedl jeden z členů poroty a výtvarník Miloš Trýzna."Dětský neškolený projev je inspirativní. Je tam prostor pro dětskou spontánnost. Člověk to může sledovat pak
ve výsledcích a nějak se poučit. Byly to různorodé a vynikající výkony, proto bylo těžké tu desítku nejlepších vybrat, protože přístupy se lišily," řekl další z porotců a výtvarník Jiří Grus.

"Byl jsem z toho velmi nadšen, co jsou takhle mladé děti schopné udělat, fakt nádhera. Jejich nápady, jejich techniky, bylo opravdu obtížné si z toho vybrat. Velmi mě to zaujalo," hodnotil malíř Robert Fürbacher.
Podobný názor zastával i fotograf Miloš Šálek. "Bylo tam dost námětů z akcí v Trutnově, které se konaly před rokem nebo dvěma. Bylo tam od každého něco, spousta obrázků s příběhem, bylo moc těžké vybrat ty nejlepší," uznal.Nejzdařilejší práce už jsou vybrány, ale redakce zveřejní až na Den dětí, tedy 1. června při slavnostním vyhlášení projektu ve společenském centru Uffo. Oceněny budou díky partnerům projektu. "Tři nejlepší práce odměníme, a jako třešničku na dortu jsme připravili dvě překvapení. Všech osmdesát výkresů bude vystaveno v Uffu," upřesnil Rudolf Korbelář z reklamní agentury Xantipa.

Cenu pro vítězného žáka a jeho třídu přislíbila společnost FM Servis Trutnov, které je hlavním partnerem. „O naší společnosti je známo, že se snažíme aktivně se účastnit kulturního a sportovního dění ve městě. Pokud jde o projekty, kde hlavními protagonisty jsou děti, tak tam to platí dvojnásob. Naše partnerství je o tom, že odměníme samotného vítěze soutěže, ovšem nejen jeho, ale celou třídu vítězného žáka nebo žákyně,“ uvedl jednatel firmy FM Servis Petr Folc.

PARTNEŘI PROJEKTU


Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek
Kamera: Dušan Mihalečko

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena