Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 17.03.2018
Přesný čas: 11:43 Svátek: Vlastimil Zítra: Eduard
českozpívá

V PALACKÉHO ULICI SPADL STROP PRODEJNY ZVERIMEXU. EVAKUOVÁNO BYLO 9 LIDÍ

článek vytvořen 26. 04. 2011, přečetlo si ho 5293 lidí

Trutnov - Zřejmě opravy v okolních domech způsobily pád stropu v prodejně Zverimexu v Palackého ulici. K události došlo v pondělí před devátou hodinou večer. Nikdo v obchodě při pádu stropu nebyl, přivolaní hasiči ale z bytů nad obchodem raději evakuovali devět lidí. Dům nyní zkoumá statik.

Strop o rozměrech pět krát pět metrů se zřítil v zadní části prodejny. Propadly se u něj dvě nosné traverzy. "Hasiči provedli průzkum objektu, odpojili vodu, elektřinu a plyn, byla provedena měření koncentrací," uvedl dispečer trutnovských hasičů. Evakuovaným lidem zajistilo město náhradní ubytování. Dům už prohlédl statik. Obyvatelům bytů v prvním patře už dovolil vráti se zpět, nedoporučil pouze užívání pokoje nad zříceným stropem.

O důvodech havárie se zatím jen spekuluje. "V některých vedlejších domech se nyní provádějí stavební úpravy. Je možné, protože to jsou starší domy v centru Trutnova, že tam bylo něco narušeného. Ale počkejme si, až to posoudí statik," řekla policejní mluvčí Věra Krejčová. Škody půjdou do statisíců korun. Město chystá rekonstrukci stropu.

Na místě kromě hasičů a policistů zasahovali také městští strážníci, zástupci města (majitel objektu) a energetici.(pac, tz)
Trutnovinky.cz
Foto: Hasiči Trutnov

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena