Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 21.03.2018
Přesný čas: 00:20 Svátek: Radek Zítra: Leona
českozpívá

DRŽITELKA OSCARA MARKÉTA IRGLOVÁ BUDE V KVĚTNU KONCERTOVAT V TRUTNOVĚ

článek vytvořen 16. 04. 2011, přečetlo si ho 2224 lidí

Trutnov - Husarský kousek se povedl organizátorům festivalu Jazzinec. Na sobotu 14. května od 19 hodin zajistili pro zdejší publikum koncert Markéty Irglové. Jedinečná česká zpěvačka, která dostala Oscara za píseň Falling Slowly z filmu Once, nasměruje jednu z prvních svých zastávek na sólovém turné právě do síně Bohuslava Martinů v Trutnově.

Veřejnost o tom ve čtvrtek večer při festivalovém večeru informoval Tomáš Katschner, dramaturg Jazzince. "Jsme jediným novým městem na jejím prvním sólovém tour a zároveň jedinou zastávkou na sever od Prahy. Markéta si Trutnov vybrala i proto, že ji učarovala atmosféra jazzincových fotografií z Koncertní síně a právě zde si přeje mít svůj koncert," řekl Katschner.

Jazzinec tak bude mít naprosto neplánovaně uprostřed května Májovou afterpárty. Mimořádný koncert umělkyně, která momentálně vyráží na sólové turné (bez Glena Hansarda) právě do Česka. "Než Markéta vyrazí na americká pódia, představí svůj projekt pouze v České republice. Na turné sebou přiveze tři americké muzikanty, jež se na nahrávání alba podíleli. Budou to Aida Shahghasemi, virtuózka hry na perský buben Daf, Tim Iseler, basová kytara a Simon Good, kytary," upřesnil Tomáš Katschner.

Markétu Irglovou zvali pořadatelé Jazzince do Trutnova už od vydání alba The Swell Season v roce 2006. "Když už se přiblížila dohoda, došlo k nominaci a následnému zisku Oscara, který odstartoval mediální hon a hlavně zájem pořadatelů z celého světa. S Markétou jsme ale zůstali v kontaktu a tak jsme poctěni, že to vyšlo nyní," dodal Tomáš Katschner.

Předprodej vstupenek začne 21. dubna. Další podrobnosti sledujte na www.trutnovinky.cz

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: artistdirect.com

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena