Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 25.04.2018
Přesný čas: 22:14 Svátek: Marek Zítra: Oto

4x ROZHOVOR PŘED PLAY-OFF: MIŠUROVÁ, HINDRÁKOVÁ A VĚCHTOVÁ KONTRA KŘÍŽOVÁ

článek vytvořen 30. 03. 2011, přečetlo si ho 2074 lidí

Trutnov - Už jen pár hodin zbývá do začátku letošních vyřazovacích bojů ženské nejvyšší basketbalové soutěže. Hráčky Kary budou útočit na desátou ligovou medaili v řadě a stejně jako vloni se nejdřív ve čtvrtfinále musejí vypořádat s Valosunem. Před rokem Trutnovačky postoupily do semifinále po výhře 3:0 na zápasy, ovšem letos posílený brněnský klub bude podstatně tvrdší oříšek.
Trutnovinky vám před startem série přinášejí rozhovory z obou táborů. Z toho trutnovského byly tázanými hráčkami kapitánka Darina Mišurová, odchovankyně klubu Kateřina Hindráková a pivotka Adéla Věchtová. Z řad Valosunu jsme vyzpovídali Kateřinu Křížovou, která v sezoně 2008/2009 oblékala i dres Kary.

  
Kateřina Hindráková                           Darina Mišurová                                 Adéla Věchtová

ZÁPASY ROZHODNE BOJOVNOST, ZNÍ JEDNOHLASNĚ Z TRUTNOVSKÉHO TÁBORA

JAK SI MYSLÍTE, ŽE BUDE VYPADAT ČTVRTFINÁLOVÁ SÉRIE PROTI VALOSUNU BRNO?
Darina: Budou to bojovná utkání na obou stranách, kde půjde o všechno a určitě to bude hodně vyrovnané. Bude se bojovat o každý míč a doufám, že budeme my ten tým, který se bude radovat z postupu.
Kateřina: Myslím, že to bude hodně vyrovnaná série. Je to nejtěžší soupeř, kterého jsme mohli dostat, nicméně šance jsou vyrovnané. V prvních dvou zápasech máme výhodu domácího prostředí, tak doufám, že nám to pomůže a pojedeme do Brna s dvěma výhrami. Bude to hodně těžké, ale troufám si říct, že pro to všechny uděláme maximum.
Adéla: Myslím, že se můžeme těšit na skvělou atmosféru vytvořenou našimi fantastickými fanoušky a doufám, že jim za to předvedeme kvalitní basketbal, se třemi vítěznými konci. (úsměv)

V ZÁKLADNÍ ČÁSTI JSTE S TÍMTO SOUPEŘEM DVAKRÁT PROHRÁLI. NELEŽÍ VÁM TO V HLAVĚ? JAKÉ PONAUČENÍ SI Z TĚCH PORÁŽEK BERETE?
Darina:
Jsme si vědomé, že jsme s Valosunem dvakrát prohráli, ale každý zápas je jiný. V play-off jsou navíc úplně jiná a specifická utkání, tak doufám, že jim to vrátíme
Kateřina: Mně to v hlavě určitě leží, jelikož jsem s Valosunem první utkání odehrála s výronem a druhé po pětidenním ležení v posteli. Doufám, že teď to bude o hodně lepší a pomohu týmu více než v předchozích zápasech. Sice s nimi máme bilanci 0:2, ale myslím, že to teď není rozhodující.
Adéla: Nevím, jak ostatním, ale mně osobně tyto dvě prohry v hlavě neleží. Určitě zamrzely, ale nemá cenu se tím dál zabývat, stalo se. Ve čtvrtfinále začíná vše od nuly a díky těmto prohrám víme, že do toho musíme jít naplno. Bojovat až do konce a urvat výhru.CO BUDE V ZÁPASECH ROZHODOVAT?
Darina:
Jak jsem řekla už v první otázce, hlavně bojovnost a taky to, jak kterému týmu se bude momentálně dařit.
Kateřina: Myslím, že koncentrace a bojovnost. Když vezmeme obě soupisky, Valosun by byl jistě favoritem, ale řekla bych, že v těchto vyhrocených utkání rozhoduje nejvíce ta bojovnost. Musíme se hlavně soustředit na obranu a doskok.
Adéla: Dle mého názoru bude kromě klasických věcí typu doskok, obrana, střelba, nasazení a tak dále, rozhodovat také to, jak se bude dařit oporám obou týmů. A jak jim budou ostatní hráčky sekundovat, případně je zastupovat. Neméně důležitá bude i psychika.

ČTĚTE TAKÉ: SÉRII S VALOSUNEM ROZHODNOU HRÁČKY Z LAVIČKY, PŘEDPOKLÁDÁ TRENÉR

TIP NA VÝSLEDEK SÉRIE?
Darina:
Přála bych si, aby to bylo 3:0, ale vím, že to bude těžké. Obrovská radost bude z jakéhokoliv skóre. Hlavně, abychom postoupili. (úsměv)
Kateřina: Radši nechci tipovat, ale nejradši bych byla, aby to dopadlo 3:0, samozřejmě pro nás. (úsměv)
Adéla: Snad nikoho neurazím, když za všechny řeknu jednoznačně 3:0. (úsměv) Na seriózní tip si ale netroufám.BRŇANKA KŘÍŽOVÁ: VEZEME SE NA VÍTĚZNÉ VLNĚ A CHCEME VYHRÁVAT I DÁL

JAK SI MYSLÍTE, ŽE BUDE VYPADAT ČTVRTFINÁLOVÁ SÉRIE PROTI TRUTNOVU?
Bude to velmi vyrovnaná partie. Začíná se v Trutnově, kde se dá očekávat dost bouřlivá atmosféra, která domácí tým určitě požene dopředu. Nám se však už na této horké půdě letos podařilo nejen vyhrát před začátkem sezony turnaj, ale porazit Trutnov i v lize.

V ZÁKLADNÍ ČÁSTI JSTE KARU PORAZILI I DOMA. VĚŘÍTE SI NA OBHÁJCE BRONZU?
Neřekla bych, že si věříme, ale jestli chceme být úspěšný, nemůžeme si soupeře vybírat a musíme porazit každého. Určitě to nebudou jednoduché zápasy. V poslední době se nám však daří. Impuls přišel se změnou trenéra. Myslím, že na tréninkách všichni poctivě makáme a určitě nám prospívá už to, že jsme spolu víc sehraný. Ze začátku se nám nedařilo, ale zlomili jsme, vezeme se na vítězné vlně a chceme vvyhrávat dál. Ve skupině A2 jsme se opravdu rozehráli.

CO BUDE V ZÁPASECH ROZHODOVAT?
Aktuální forma obou týmů a samozřejmě bojovnost. Myslím si, že hodně důležité budou i doskoky a celkově hra v obraně. Naše výhoda by měla být vyšší výška týmu.

TIP NA VÝSLEDEK SÉRIE?
To jsem snad nikdy nedělala. Jsem v tom trochu pověrčivá a tipovat radši nebudu.


Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: Vilém Fischl

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena