Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 16:21 Svátek: Nela Zítra: Blažej

LEGENDÁRNÍ ZÁVOD K70 UZAVŘE LYŽAŘSKOU SEZONU. JEDE SE UŽ PO ŠESTAPADESÁTÉ

článek vytvořen 17. 03. 2011, přečetlo si ho 1665 lidí

Špindlerův Mlýn, Trutnov - Nejstarší český závod družstev v běhu na lyžích, Krkonošská 70, napíše v sobotu svou další kapitolu. Je to sice o dva týdny později, než tomu bývá zvykem, ale termín první březnové soboty tohoto kultovního závodu musel ve Špindlerově Mlýně ustoupit pořádání Světovému poháru ve sjezdovém lyžování.
Trať však zůstává tradiční. Sníh ještě je a nemusíme ji krátit. Věřím, že na Josefa bude hezké počasí a všichni si to užijí,“ přeje si Radek Horák z pořádajícího oddílu TJ Lokomotiva Trutnov.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO Z LOŇSKÉHO ROČNÍKU


Po x letech, kdy se o hladký průběh K70 starala Margaret Vrbatová (Gärtnerová), převzal už loni tuto štafetu Horák a pro letošní, již šestapadesátý ročník, připravuje společně s organizačním štábem několik novinek pro závodníky. „Dali jsme tomu trošku nový háv, novou koncepci, našli jsme si nové sponzory s lepšími podmínkami,“ prozrazuje, že účastníky tohoto ojedinělého běžkařského klání čeká větší komfort.

Vzhledem k pozdějšímu termínu Horák netuší, kolik závodníků by se letos mohlo postavit na start. „Samozřejmě nějaké přihlášky už máme, hlásí se nám i lyžaři z Německa. Doufám, že osm set závodníků bude minimálně,“ hovoří o menším čísle než loni. V roce 2010 se zúčastnilo 920 běžkařů. „Ale je možné, že přijede i víc lidí, protože by to pro všechny mohl být už poslední závod. Necháme se překvapit.“ Ve středu bylo přihlášeno 160 družstev.Ano, družstev. V tom je právě ta originalita K70. Legendární závod, který na světě nemá obdoby. Na trati totiž nezávodí každý sám za sebe, ale jede se pohromadě v jednom týmu - tzv. hlídce. Pětičlenné družstvo má za úkol zdolat společně celou trať, která vede ze Skiareálu Svatý Petr po hřebenech Krkonoš na Černou horu a zpět. A její délka? No, přeci sedmdesát kilometrů. Nejrychlejší borci z USK CS Plzeň ji pokořili za 4 hodiny 14 minut a 50 vteřin. Avšak pro ty, co si tolik „nevěří“, jsou připraveny i kratší tratě na 50 a 25 km. Na K70 ale razí tradiční heslo: Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.

PODÍVEJTE SE NA VIDEOREPORTÁŽ Z LOŇSKA


Michal Bogáň
Trutnovinky.cz
Foto: Petr Kraus
Kamera: Dušan Mihalečko, Jan Macek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena