Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 20.10.2018
Přesný čas: 21:46 Svátek: Vendelín Zítra: Brigita

MALÍŘ SCHROLL NA AIRBRUSH ART FESTU V PRAZE MALOVAL NA TĚLO MODELKY

článek vytvořen 10. 03. 2011, přečetlo si ho 5710 lidí

Trutnov - V pražských Holešovicích se konal pátý ročník Airbrush Art Festivalu, kde předváděli své umění výtvarníci, kteří k výtvarné tvorbě používají stříkací pistole. Podruhé mezi nimi nechyběl trutnovský malíř Roman Schroll.

„Už jsem se zúčastnil loni, tak jsem dostal pozvánku i letos. Vezl jsem tam několik nových obrazů s přírodními motivy a také několik starších věcí. Jeden obraz z loňska se mi podařilo prodat,“ pochlubil se Schroll. Umělec dostal na místě nabídku zúčastnit se soutěže v bodypaintingu, tedy malování přímo na tělo modelky.


Malíř Roman Schroll z Trutnova maluje na tělo modelky Katky na festivalu airbrush v Praze.

„Nemám s tím příliš zkušeností, ale neodmítnul jsem už proto, abych se něčemu přiučil,“ uvedl. První kategorie byla na volné téma podle fantazie autora. Druhá pak na zadané téma s motivy, které se objevují na strojích motorkářů.


Je hotovo. Společná fotografie umělců s modelkami.

Než Schroll vyrazil do Prahy, neměl promyšlené, co bude malovat. Podle něj ho ovlivnilo až místo, kde tvořil. „S půvabnou modelkou Katkou jsem se blíže seznámil až na festivalu. Myslím, že byla výborná,“ usmívá se spokojeně Schroll, který oceňuje zejména to, že mu festival přinesl další zkušenosti, nové známosti s jinými malíři a poznání jejich tvorby.


I když v Praze převažovala motorkářská témata, Schroll naopak okouzlil přírodními motivy.

Kromě toho se tam osobně potkal s ikonou českého airbrush Jaroslavem Křemečkem, který tuto techniku v Česku rozšířil. „Žije ve Švýcarsku a v airbrush je skutečnou osobností. Ve své tvorbě je velmi důsledný a pečlivý. Jsem rád, že jsem se s ním seznámil. Poradil mi a zároveň chválil moji práci, a to je pro mě důležité,“ nechal se slyšet výtvarník z Trutnova. Ve své práci se vydává svou vlastní cestou a nepodléhá módním a zaběhlým vlivům. Jeho přírodní motivy, které se liší od nadprodukce drsných motorkářských témat, měly v Praze ohlas.


Festivalu se zúčastnil i motorkář Jaroslav Komárek z Radvanic, jemuž Schroll pomaloval tříkolku.

Nyní dostal nabídku k účasti na Euro Bike Fest do Mušova nedaleko Brna, který se koná v květnu. „Navíc se naskytla možnost vyrazit v létě i na mistrovství světa v Rakousku, kde se předvádí airbrush na světové úrovni. Uvidíme, nevím, ale byla by to určitě výzva,“ tvrdí Schroll.

FOTOGALERIE ZDE


Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz
Foto: archiv Romana Schrolla

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena