Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 21.11.2018
Přesný čas: 09:26 Svátek: Albert Zítra: Cecílie
českozpívá

TISÍCE LIDÍ NA VÝCHODĚ ČECH VYUŽILY SLUNEČNÉ DNY K LYŽOVÁNÍ

článek vytvořen 06. 03. 2011, přečetlo si ho 515 lidí

Pec pod Sněžkou - Do lyžařských areálů v Královéhradeckém a Pardubickém kraji dorazily o víkendu tisíce lyžařů, kteří využili dobré sněhové podmínky a slunečné počasí. ČTK to dnes řekli provozovatelé areálů, které oslovila.
"O víkendu byly ideální lyžařské podmínky, lidé byli spokojeni. Podle předpovědi mělo sice začít sněžit, ale i dnes stále svítí sluníčko," řekl dnes ČTK například František Vambera z lyžařského areálu v Peci pod Sněžkou na Trutnovsku. Podle něj na sjezdovkách zůstává stále dostatek sněhu, a ačkoliv začal březen, konec sezony v Peci zatím rozhodně neplánují.

Slunečné počasí čekalo také na návštěvníky, kteří dorazili do lyžařského Skiregionu Buková hora. "O víkendu byly ideální podmínky, máme 16 den v kuse slunečné počasí, na sjezdovkách zůstává kolem metru sněhu, máme také zásoby technického sněhu," řekl ČTK Radek Procházka ze skiregionu. Podle něj se v areálu lyžovalo bez front, mnozí lidé využili slunečné počasí k opalování.

Na hřebenech Krkonoš bylo dnes ráno oblačno, teploty klesly čtyři stupně Celsia pod bodem mrazu. V nejvyšších partiích hor leží 98 centimetrů sněhu, v lavinových katastrech je druhý stupeň lavinového nebezpečí, horská služba upozorňuje turisty, že místy je terén zledovatělý. Na hřebenech Orlických hor, kde leží 50 centimetrů zmrzlého sněhu, bylo polojasno, tři stupně Celsia pod bodem mrazu.

ČTK

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena