Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 16.08.2018
Přesný čas: 21:21 Svátek: Jáchym Zítra: Petra

NA SJEZDOVCE SE SRAZIL INSTRUKTOR S CIZINCEM. TURISTÉ NAŠLI ZRANĚNÉHO LYŽAŘE

článek vytvořen 28. 02. 2011, přečetlo si ho 1005 lidí

Krkonoše - Horská střediska v Krkonoších přilákala o minulém víkendu velké množství příznivců zimních sportů. Bohužel se lyžování neobešlo bez úrazů. Ke dvěma vážným nehodám došlo v Peci pod Sněžkou i Špindlerově Mlýně a vyžádaly si lékařské ošetření.
„V prvním případě zasahovali členové horské služby v pátek na jedné ze sjezdovek ve Špindlerově Mlýně, kde se srazil lyžařský instruktor se zahraničním turistou. Oba zranění museli být transportováni do nemocnice,“ uvedl policejní mluvčí Udo Ertner.

Druhá nešťastná událost se odehrála v sobotu večer na sjezdovce tratí v Peci pod Sněžkou. „Náhodní turisté mezi druhou a třetí hodinou ranní našli zraněného lyžaře, kterému ihned přivolali odbornou pomoc. Členové horské služby pětadvacetiletého muže na místě ošetřili a transportovali do nemocnice,“ popsal nehodu Ertner.
.
Policie v souvislosti s těmito nehodami žádá milovníky zimních sportů, aby na sjezdovkách dodržovali pokyny horské služby. „Jedná se o desatero, které by měl každý z návštěvníků hor dodržovat. Lyžaři by měli být hlavně ohleduplní k ostatním lyžařům, neměli by přeceňovat své lyžařské umění a v případě předjíždění nebo brždění by měli dbát zvýšené opatrnosti,“ dodal mluvčí policie.

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena