Dnes je 20.01.2019
Přesný čas: 12:40 Svátek: Ilona Zítra: Běla

V PRVNÍM ZÁPASE NADSTAVBY MISTROVSKÉ BRNO PŘEHRÁLO KARU

článek vytvořen 27. 02. 2011, přečetlo si ho 799 lidí

Trutnov - Basketbalistky Kary Trutnov vstoupily do nadstavbové skupiny A1 Excelsior ŽBL porážkou na palubovce úřadujících mistryň Frisco Sika Brno. V dalším kole se představí v sobotu doma proti ZVVZ USK Praha.
FRISCO SIKA BRNO - KARA TRUTNOV 97:74 (24:15, 59:36, 80:56). Body: Eldebrinková 24 (z toho 6 trojek), Fordová 22, Škerovičová 14 (2 trojky), Hejdová 11, Halvarssonová 10, Švrdlíková 9, Kašpárková 4, Šívrová 3 (1 trojka) - Šnajdrová 18 (z 2 trojky), Mišurová 14 (2 trojky), Nováková 12 (1 trojka), Záplatová 10 (1 trojka), Věchtová 8, Kušlitová 7, Vacková 4, Tothová 1. Rozhodčí: Kapaňa, Válek. Fauly: 23:22, TH: 24/18 - 24/22, trojky: 9:6, technické chyby: 0:1 (39. Záplatová), diváků: 250.

Po dvou těsných pětibodových výhrách v posledních dvou ligových zápasech s Trutnovem a Valosunem nastoupily brněnské favoritky do zápasu hodně koncentrovaně a utkání tentokrát zvládly naprosto přesvědčivě. Skvěle se prosazovaly především Švédka Eldebrinková (24 bodů, 6 trojek) a Američanka Fordová (22 bodů, 16 doskoků).

Trutnovský tým chtěl navázat na výborné poslední vzájemné střetnutí, které dopadlo na palubovce Kary 91:96, ovšem první poločas se mu nevydařil a nabral v něm vysokou ztrátu, kterou navzdory zvýšenému úsilí po změně stran už nedokázal dotáhnout.

Domácí celek exceloval především ve druhé čtvrtině, v níž změnil devítibodové vedení na devětadvacetibodové a nastřílel 35 bodů. Ve druhém poločase Kara zřetelně projevila snahu zlepšit svůj výkon, ve 28. minutě stáhla manko na 15 bodů 69:54 a nakonec se jí povedlo alespoň ve druhé dvacetiminutovce udržet vyrovnané skóre.

„Domácí družstvo splnilo úlohu favorita a v utkání zaslouženě vyhrálo. Nám se střelecky nedařilo a největší rozdíl byl především v doskakování a lehkosti útočných kombinací,“ uvedl k zápasu trenér Kary Trutnov Martin Petrovický.