Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 20.10.2018
Přesný čas: 22:17 Svátek: Vendelín Zítra: Brigita

AKTUÁLNĚ: UFFO JE STAVBOU DESETILETÍ, SUVERÉNNĚ VYHRÁLO ANKETU ČTENÁŘŮ

článek vytvořen 12. 02. 2011, přečetlo si ho 2790 lidí

Trutnov - Nejkrásnější stavbou desetiletí hradeckého kraje je Společenské centrum Uffo. Rozhodli o tom v internetovém hlasování čtenáři zpravodajského serveru iDNES.cz. Moderní kulturní stánek anketu vyhrál suverénním způsobem - dostal 713 hlasů. Druhý v pořadí, Terminál hromadné dopravy v Hradci Králové, obdržel pouze 217 hlasů.
Do ankety Idnesu se zapojilo přes patnáct set čtenářů. Vítězství těší o to víc, že v anketě Uffu kromě dopravního terminálu konkurovaly ještě další hradecké stavby: Sídlo Krajského úřadu, Studijní a vědecká knihovna, Budova České pojišťovny, Koupaliště Flošna, Výukové centrum lékařské fakulty v nemocnici, Budova akutního příjmu s heliportem ve Fakultní nemocnici, Nový areál Univerzity Hradec Králové a Domov důchodců v Novém Hradci.Uffo se sice stalo stavbou desetiletí, pro Trutnovany je ale spíše stavbou století. A je výjimečné především díky svým jedinečným scénickým možnostem. „Obyvatelé Trutnova mohou být na nový kulturní stánek skutečně hrdí. Díky variabilnosti svého prostoru nemá v České republice prakticky obdoby. Věřím, že se z Uffa stane kulturní perla České republiky. Máme tady špičková divalda, budeme tu mít skvělé koncerty, je zájem o plesy i komerční akce,“ uvedl při otevření Uffa v září 2010 ředitel centra Libor Kasík.

Multifunkční stavba nabízí kromě klasického divadla s kukátkovou scénou pro 390 diváků i vytvoření divadelní arény pro 589 diváků. Při přeměně na plesový sál má kapacitu 522 míst, při koncertech 640 diváků. Pod budovou je podzemní parkoviště pro 81 aut a veřejné WC. Stavbu projektoval pražský Ateliér AG studio, autory návrhu jsou Radek Vopalecký a Luděk Štefek.

Vznik centra přišel na téměř 480 milionů korun, z toho 190 milionů korun získal Trutnov z fondů Evropské unie. Na moderní stavbu ale přispěli také místní občané a podnikatelé. "Od dubna 2008 do konce loňského roku pořádalo město sbírku na podporu výstavby nového divadla a za tuto dobu se podařilo shromáždit celkem 1 327 836 korun," uvedla mluvčí trutnovské radnice Veronika Svobodová. Do pokladničky ve vestibulu městkého úřadu lidé přispěli částkou 10 838 korun. Ostatní peníze přišly na bankovní účet zřízený městem.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO ZE ZAHÁJENÍ PROVOZU UFFA V ZÁŘÍ 2010:


(pac, tz, idnes)
Foto: Miloš Šálek
Kamera: Dušan Mihalečko

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena