Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 17.01.2019
Přesný čas: 23:56 Svátek: Drahoslav Zítra: Vladislav

UFFO SE MŮŽE STÁT STAVBOU DESETILETÍ. V ANKETĚ IDNES MÁ DEVĚT KONKURENTŮ

článek vytvořen 03. 02. 2011, přečetlo si ho 2897 lidí

Trutnov - Na serveru IDnes se objevila anketa, do níž bylo vybráno deset staveb, které se v posledních letech hlásily do soutěže Stavba roku. Mezi elitní desítkou nechybí ani Společenské centrum Uffo, které bylo otevřeno na podzim minulého roku.
„Je to určitě dobře, že bylo Uffo do ankety vybrané. Samozřejmě je to jen anketa, ale potěšilo by mě, kdyby uspělo. Pro nás je Uffo stavbou století. Taková stavba se nestaví často ani v rámci republiky. Kolik divadel se v poslední době postavilo?“ ptá se starosta Ivan Adamec, který Uffu přeje, aby ho anketa vynesla co nejvýše.

Multifunkční stavba nabízí kromě klasického divadla s kukátkovou scénou pro 390 diváků i vytvoření divadelní arény pro 589 diváků. Při přeměně na plesový sál má kapacitu 522 míst, při koncertech 640 diváků. Pod budovou je podzemní parkoviště pro 81 aut a veřejné WC. Stavbu projektoval pražský Ateliér AG studio, autory návrhu jsou Radek Vopalecký a Luděk Štefek.

Vznik centra přišel na téměř 480 milionů korun, z toho 190 milionů korun získal Trutnov z fondů Evropské unie. Na moderní stavbu ale přispěli také místní občané a podnikatelé. "Od dubna 2008 do konce loňského roku pořádalo město sbírku na podporu výstavby nového divadla a za tuto dobu se podařilo shromáždit celkem 1 327 836 korun," uvedla mluvčí trutnovské radnice Veronika Svobodová. Do pokladničky ve vestibulu městkého úřadu lidé přispěli částkou 10 838 korun. Ostatní peníze přišly na bankovní účet zřízený městem.Uffu v anketě konkurují výhradně hradecké objekty: Sídlo Krajského úřadu, Studijní a vědecká knihovna, Budova České pojišťovny, Terminál hromadné dopravy, Koupaliště Flošna, Výukové centrum lékařské fakulty v nemocnici, Budova akutního příjmu s heliportem ve Fakultní nemocnici, Nový areál Univerzity Hradec Králové a Domov důchodců v Novém Hradci. Trutnovskému centru Uffo můžete dát hlas zde - na serveru IDnes.

(hyš, pac)
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena