Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.10.2022
Přesný čas: 17:12 Svátek: Igor Zítra: Olivie

VRCHNÍ SOUD ODMÍTL ODVOLÁNÍ, KARIKA SI ZA POKUS O ZNÁSILNĚNÍ ODSEDÍ SEDM LET

článek vytvořen 25. 01. 2011, přečetlo si ho 2581 lidí

Trutnov, Praha - Sedmiletý trest za pokus o znásilnění nezletilé dívky v Trutnově zůstává v platnosti. Vrchní soud v Praze dnes totiž zamítl odvolání téměř dvacetiletého Miroslava Kariky proti loňskému rozhodnutí krajského soudu v Hradci Králové.

Informaci dnes přinesl jako první internetový server Idnes.cz.

Karika se o znásilnění čtrnáctileté dívky pokusil v říjnu 2009 v trutnovské ubytovně Sylva. Pod záminkou, že jí ukáže bunkr, ji odvedl do sklepa, zamkl vstupní dveře a snažil se jí rozepnout mikinu. Dívka se opakovaným odstrkováním a pláčem bránila. On jí ale sahal pod tričko, na hrudník a na prsa. Pak se obnažil a násilím jí nutil k orálnímu sexu. Dívka se bránila, brečela a později se jí podařilo utéct. To když obviněný odemkl dveře a snažil se zjistit, zda je někdo neslyšel. 

Další podrobnosti k případu čtěte zde.



Hradecký krajský soud odsoudil Kariku dvakrát. Po prvním rozsudku mu případ vrátil vrchní soud. Loni v listopadu mu znovu v Hradci vyměřili sedm let vězení. Vrchní soud ale napodruhé verdikt potvrdil. Karika by se  mohl bránit ještě dovoláním k Nejvyššímu soudu. Součástí sedmiletého trestu ve věznici s dozorem by měla být rovněž léčba v ústavní formě.

(pac, tz, idn)
Foto: Jiří Máslo

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena