Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 21.02.2019
Přesný čas: 01:10 Svátek: Lenka Zítra: Petr

HOSTINSKÝ PRĎOLA UŽ TOČÍ PIVO V NEBI, ROZLOUČILY SE S NÍM STOVKY KAMARÁDŮ

článek vytvořen 18. 01. 2011, přečetlo si ho 6234 lidí

Kuks - Nevlídné, sychravé počasí dnes panovalo v Kuksu. Umocňovalo smutek u kostela Nejsvětější Trojice, kde se v pravé poledne sešli rodinní příslušníci a stovky známých, přátel a kamarádů, kteří se přišli naposledy rozloučit s legendárním hostinským Jaroslavem Vohradníkem řečeným Prďolou. Ten zemřel minulý čtvrtek ve věku šedesáti let.
Pětice muzikantů vyhrávala smuteční písně, zatímco ke kostelu proudily davy černě oděných smutečních hostů s květinami a věnci. Přesně ve dvanáct hodin se otevřely dveře chrámu a za farářem sloužícím smuteční tryznu vstoupili účastníci pohřbu, kteří k rakvi s ostatky hostinského pokládali kytice.


Pohřeb hostinského Jaroslava Vohradníka se konal dnes v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu.

„Loučíme se s obyčejným mužem a hlavně kamarádem. Každému svíčka života dohoří jindy a právě nyní dohořela svíčka života pro Jaroslava Vohradníka,“ prohlásil ve svém slově obřadník, který poznamenal, že Vohradník společně s manželkou Zdenou připravili do života tři děti.


Po smuteční tryzně v chrámu byla rakev s ostatky vynesena a uložena do pohřebního vozu.

S hostinským Prďolou, jak mu všichni říkali, se přišel rozloučit také jeden z jeho kamarádů Jindřich Kolda, který s ním u piva a dobrého tataráku proseděl nejednu hodinu. „Rodina bude jistě vzpomínat na štěstí, které Jaroslav prožíval mezi svými kaktusy, se svými psy či jako houbař, který se vracel z lesa s rozesmátou tváří a s košíkem plným hub. Pro nás ostatní bude Jaroslav vždy Prďola, který po více než třicet pět let šířil okolo sebe veselí. Proto ani vzpomínka na něj nemůže být smutná,“ řekl Kolda.


Ještě naposledy se s drahým zesnulým rozloučila jeho nejbližší rodina.

Kněz ve svém závěrečném slově ještě připomenul vlastní Vohradníkova slova, která se stala součástí parte visícího na okně hostince U Prďoly, a která jako kdyby předznamenávala neblahý osud. „Loučím se s vámi, moji milí, ani stisk ruky vám již nemohu dát. Nadešel čas, odešly síly, loučím se s každým, kdo měl mě rád.“


Pohřební vůz odváží rakev od kostela, smuteční obřad skončil.

Po skončení smutečního obřadu byla rakev s Jaroslavem Vohradníkem vynesena z kostela, uložena do pohřebního vozu a před chrámem se s ním naposledy rozloučili členové rodiny i všichni účastníci pohřbu. V hostinci U Prďoly se uskutečnilo rozloučení v kruhu rodinném, zítra dostane tuto možnost veřejnost.

FOTOGALERIE ZDE

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena