Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 17.03.2018
Přesný čas: 11:48 Svátek: Vlastimil Zítra: Eduard

DRAMA VRCHOLÍ: HAVRDA HÁJÍ PRVNÍ MÍSTO, PŘED POSLEDNÍ ETAPOU VEDE O ŠEST MINUT

článek vytvořen 17. 01. 2011, přečetlo si ho 1210 lidí

Bramans, Trutnov - Takové drama už česko-slovenský mushing dlouho nezažil. Na extrémním mezinárodním závodě psích spřežení La Grande Odyssée v Alpách bojují dva Češi a jeden Slovák o prvenství. Před poslední etapou vede musher Radek Havrda z Vlčič u Trutnova. Na druhého Slováka Miloše Gondu má náskok 5 minut a 55 vteřin.
Havrda v předposlední etapě dojel do cíle o několik vteřin dříve než Gonda. Náskok na něj nepatrně zvětšil. Čtyřicet čtyři kilometrů dlouhou etapu s hromadným startem ale vyhrál další Čech - Martin Bílý. A právě tito tři si to mezi sebou rozdají o konečné prvenství. Nikdo jiný už nemá šanci.


Hromadný start do deváté etapy. Havrda jede v levé polovině startovního pole ve žlutém dresu

"Pondělní etapa byla extrémně rychlá. Dostali jsme do mírných komplikací, projeli jsme špatně část trati. Martinu Bílému se to stalo taky," hlásil Havrda hned po dojezdu do cíle deváté etapy. "Nechali jsme dnes odpočívat starší psy a běžet jsme naopak nechali ty mladší. Rychlostně jsme to zvládali dobře, s výkonem psího spřežení jsme spokojený," řekl Havrda.

Závodníci mají před sebou poslední dva soutěžní dny. V nich se pojede závěrečná desátá etapa, rozdělená bivakem na dvě části. "Měla by mít něco přes čtyřicet kilometrů na bivak a druhý den asi šedesát kilometrů z bivaku do cíle," upřesnil Radek Havrda. Odhadnout si vývoj ale netroufá. "Někdo bude psy šetřit a pojede spíš na jistotu, někdo to riskne, už se toho v závěru mo vymyslet nedá. Sám ještě nevím, jak se zachováme my. Ale v minulosti se mi většinou vyplatila spíš sázka na jistotu," potvrdil Havrda.Pořadí v 9. etapě: 1. Martin Bílý (Česko) - čas 1:42:29 hod., 2. Radek Havrda (Česko) - ztráta 2:49 min., 3. Miloš Gonda (Slovensko) - ztráta 3:03 min., 4. Jean Philippe Pontier (Francie) - ztráta 12:41 min.

CELKOVÉ POŘADÍ PO 9. ETAPĚ:
1. Radek Havrda (Česko) - celkový čas 20:20:20 hod.
2. Miloš Gonda (Slovensko) - ztráta 5:55 min.
3. Martin Bílý (Česko) - ztráta 23:50 min
4. Jean Philippe Pontier (Francie) - ztráta 1:06:25 min.
5. Ketil Reitan (Norsko) - ztráta 1:58:55 hod.

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: ww.grandeodyssee.com

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena