Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 22.05.2018
Přesný čas: 21:55 Svátek: Emil Zítra: Vladimír

PLÁNUJÍ VYTVOŘIT MECHANICKÉHO DRAKA A UMÍSTIT HO DO PODZEMÍ VE VODNÍ ULICI

článek vytvořen 17. 01. 2011, přečetlo si ho 1411 lidí

Trutnov - Sdružení Trutnov - město draka, které letos vstupuje do šestého roku rozmanitých aktivit včetně Dračích slavností, má smělé plány do budoucna. „Máme v plánu tři stěžejní projekty a jeden doprovodný. Prvním je zřízení Galerie draka ve sklepních prostorách základní umělecké školy,“ řekl předseda sdružení Otto Štemberka.
Součástí galerie má být i menší výstavní prostor. V této souvislosti byl za města Trutnov a polskou Lubawku zažádáno o grant příhraniční spolupráce. Na tento záměr navazuje další projekt na využití podzemí ve Vodní ulici. „Tam plánujeme umístění mobilního mechanického draka, který má být nejen turistickou atrakcí. V tom místě se totiž zobrazuje pověst o dračí sluji a my to chápeme jako návrat draka zpět do těchto prostor,“ vysvětlil Štemberka.


Sdružení Trutnov - město draka plánuje do budoucna například vytvoření mechanického draka.

Třetím připravovaným projektem je stezka po trutnovských pověstech ve Vnitřním Městě. „Chceme originálním způsobem provést návštěvníka městem a v šesti nebo sedmi pověstech mu předat genia loci tohoto místa, o němž si myslíme, že zachycuje tajemství draka a magičnosti Trutnova,“ uvedl předseda sdružení.

Podle něj doprovodný projekt je sen, který v sobě členové sdružení nosí dlouhá léta. Rádi by totiž vytvořili mezinárodní webový projekt Dračí města Evropy. „Spolupracujeme s organizátory obří dračí slavnosti v Krakově s velkou přehlídkou draků, které vyrábějí děti po celém Polsku. Mezitím jsme oslovili Belgičany, Francouze a Němce. Naší ambicí je vytvořit deset až patnáct dračích lokalit v Čechách a minimálně až třicet lokalit v celé Evropě, kde se budou konat festivaly a akce,“ dodal Štemberka.

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena