Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 17.03.2018
Přesný čas: 11:46 Svátek: Vlastimil Zítra: Eduard

HAVRDA V ALPÁCH DRŽÍ PRVNÍ MÍSTO, ALE DOTÍRÁ NA NĚJ SLOVÁK GONDA

článek vytvořen 16. 01. 2011, přečetlo si ho 1537 lidí

Val Cenis, Trutnov - Závod psích spřežení La Grande Odysséee se přehoupl do druhé poloviny. Osmdesát kilometrů rozdělených nočním bivakem do dvou dnů nejlépe zvládli musheři a psi dvou českých a jednoho slovenského spřežení. Havrda dojel třetí, celkově drží téměř šestiminutový náskok na Slováka Miloše Gondu.

Osmou etapu jasně Češi a Slováci ovládli a prakticky tak vyřadili ze hry Francouze a Nory, kteří měli před závodem vítězné ambice. "Vypadá to, že jsme si z extrémního a pretižního mezinárodního závodu psích spřeýení udělali také malé česko-slovenské mistrovství," smál se vlčický musher Radek Havrda. Psí spřežení musela v sobotní části osmé etapy vyjet zhruba 40 kilometrů na polární základnu, kde se bivakovalo. A v neděli se jelo zpět.

 

V náročném závodě si stále drží pozici lídra, i když se jeho náskok o víkendu razantně zmenšil. "Cestou na bivak a pak druhý den zpět se ukázala, že mají Martin Bílý a Miloš Gonda dobré, mladé a rychlé psy. Prostě jim to letělo. Já naopak musel jednoho staršího pejska dokonce naložit na saně, protože nestíhal rychlé tempo. Vezl jsem ho asi pětadvaceti kilometrů. Někteří starší psi už ty rychlosti nezvládají, musel jsem se držet trochu zpomalit," přiznal.

Noc na bivaku v pěti stupňů pod nulou byla podle ohlasů účastník pohodová. "Proti loňské vichřici to byla paráda," řekl Havrda. Za bílého dne se teploty dostaly vysoko nad nulu, což přimělo pořadatele alpského závodu zkrátit druhou část etapy z osmndesáti kilometrů na čtyřicet. Lyžaři se tam pohybovali na sluníčku v tričkách, my bychom tam psy uvařili. Nemělo to smysl, je tam hnát," dodal šestatřicetiletý vlčický musher
.

Radek Havrda z Vlčic jede v Alpách ve žlutém
Radek Havrda z Vlčic jede v Alpách ve žlutém

Pořadí v 8. etapě: 1. Martin Bílý (Česko) - čas 4:07:19 hod., 2. Miloš Gonda (Slovensko) - ztráta 2:56 min., 3. Radek Havrda (Česko) - ztráta 12:12 min., 4. Jean Philippe Pontier (Francie) - ztráta 23:42 min.

CELKOVÉ POŘADÍ PO 8. ETAPĚ:
1. Radek Havrda (Česko) - celkový čas 18:35:02 hod.
2. Miloš Gonda (Slovensko) - ztráta 5:41 min.
3. Martin Bílý (Česko) - ztráta 26:39 min
4. Jean Philippe Pontier (Francie) - ztráta 56:33 min.
5. Ketil Reitan (Norsko) - ztráta 1:48:22 hod.

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: ww.grandeodyssee.com

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena