Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 17.03.2018
Přesný čas: 11:48 Svátek: Vlastimil Zítra: Eduard

AKTUÁLNĚ: RADEK HAVRDA SI HLÍDÁ POZICI LÍDRA. V SEDMÉ ETAPĚ DOJEL TŘETÍ

článek vytvořen 14. 01. 2011, přečetlo si ho 1436 lidí

Val Cenis, Trutnov - Na třetím místě dojel vlčický musher Radek Havrda v dnešní (sedmé) etapě extrémního závodu psích spřežení La Grande Odyssée. V okolí vyhlášeného alpského střediska Megeve ho sice porazili Slovák Gonda a český závodník Bílý, ale Havrda si je nenechal odjet na více než dvě minuty a celkově vede.
"Dnešní etapa byla asi nejkrásnější za celou Odysseu. Vydařilo se počasí, jelo se v horních partiích hor, po hřebenech. Byl krásný výhled na všechny okolní hory, včetně Mont Blanku. Nebyla to nijak nebezpečná etapa, takže jsme si užili," hlásil nejprve sedmatřicetiletý Havrda. "Navíc pořadatelé se snaží lépe značit trať a vysvětlovat závodníkům, kudy se má jet, i tohle se změnilo k lepšímu," chválil.

Radek Havrda v Alpách, ještě v bílém dresu. Ode dneška jezdí ve žlutém
Radek Havrda v Alpách, ještě v bílém dresu. Ode dneška jezdí ve žlutém

Následující osmou etapou se závod pomyslně zlomí do druhé části. V ní se pojede hodně "bivakovacích etap". To znamená, že musheři se psy absolvují nejprve náročné etapy a navíc budou často nocovat v provizorních podmínkách. "Etapy jsou rozdělené na dvě části. Dojede se někam nahoru na bivak, tam se přespí a druhý den se jede zpátky dolů do města," upřesnil Havrda.

Vlčický musher se dostal do vedení závodu včera, po odstoupení švýcarského lídra Emila Inauena. Protože má Havrda na nejbližší pronásledovatele zhruba čtvrthodinový náskok, stal se z něj rázem hlavní favorit na celkové vítězství. "Stát se může cokoliv. Ovlivňuje to spousta maličkostí a náhod," odmítl optimistické předpovědi.

čtěte také: NEJVĚTŠÍ HAVRDŮV RIVAL ODSTOUPIL Z EXTRÉMNÍHO ZÁVODU PSÍCH SPŘEŽENÍ

Do karet zatím hraje Radku Havrdovi také zdravotní stav jeho psí smečky. "Nemuseli jsme řešit žádné závažnější problémy, se psy nemáme žádné komplikace. Doufejme, že nám to vydrží," potvrdil Havrda. Z původních dvaceti spřežení už pokračuje v extrémní závodě jen šestnáct týmů.

V sobotu odpoledne je na programu 41 kilometrů dlouhá etapa z  Lanslebourg na polární základnu, kde se bude nocovat. Druhý den (v neděli) dopoledne se pojede ze základny do Val Cenis Lanslevillard, a to zhruba 86 kilometrů dlouhá etapa. Tedy třetí nejdelší v celém závodě. Závod by měl skončit poslední etapou ve středu 19. ledna.

Pořadí v 7. etapě: 1. Martin Bílý (Česko) - čas 1:43:22 hod., 2. Miloš Gonda (Slovensko) - ztráta 45 vteřin, 3. Radek Havrda (Česko) - ztráta 1:52 min., 4. Jean Philippe Pontier (Francie) - ztráta 6:53 min.

CELKOVÉ POŘADÍ PO 7. ETAPĚ:
1. Radek Havrda (Česko) - celkový čas 14:15:31 hod.
2. Miloš Gonda (Slovensko) - ztráta 14:57 min.
3. Martin Bílý (Česko) - ztráta 38:51 min
4. Jean Philippe Pontier (Francie) - ztráta 45:03 min.
5. Ketil Reitan (Norsko) - ztráta 1:20:33 hod.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO - RADEK HAVRDA V MEGEVE

Radek Havrda au départ du challenge Megève

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto a video:
www.grandeodyssee.com

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena