Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 17.03.2018
Přesný čas: 11:46 Svátek: Vlastimil Zítra: Eduard

PROBLÉM V ZÁVODĚ PSÍCH SPŘEŽENÍ: POŘADATEL ŠPATNĚ NAVEDL MUSHERY

článek vytvořen 12. 01. 2011, přečetlo si ho 1409 lidí

Praz sur Arly, Trutnov - Pořadatelé legendárního alpského závodu psích spřežení La Grande Odyssée řeší neobvyklý problém. Pořadatel na trati navedl většinu musherů špatným směrem a středeční etapu správně projela pouze tři spřežení. Špatnou cestou se vydali i hlavní favorité na prvenství - Švýcar Emil Inauen a Radek Havrda z Vlčic.
Organizátoři chtějí mushery potrestat časovou penalizací. Ti se ale bouří, protože podle nich nechybovali závodníci, ale pořadatelé. "Pohár trpělivosti většiny musherů přetekl. Tohle se rozhodně stát nemělo," hlásil z místa závodu sedmatřicetiletý Havrda. Účastníci závodu nyní jednají na uzavřené schůzce s mushery o tom, jaké výsledky budou platit a zda bude vůbec závod pokračovat.

Jednou z možností je skrečovat pátou etapu. "Proti tomu ale protestují tři musheři z konce startovního pole, kteří jako jediní trať projeli správně," řekl Havrda. Organizátoři navrhli, aby byly posádky, které nejely správnou cestou, potrestány časem nejpomalejšího závodníka. "Plus chtěli ještě přidat pětiminutovou penalizaci. Proti tomu jsme se vzbouřili, protože to přece nebyla naše vina, ale vina pořadatelů. Trať byl špatně značená a ještě nás jeden z organizátorů poslal špatným směrem," upřesnil Havrda.

Jasněji zřejmě bude ve čtvrtek. "Před další etapou se má konat musherský mítink. Tam by mělo zaznít, jaké rozhodnutí padlo," dodal Radek Havrda. Ten byl po čtyřech odjetých etapách na druhém místě za Švýcarem Emilem Inauenem.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO Z ALP

Etape 5 Depart Martin Bily
Uploaded by LGO-Blog. - More professional, college and classic sports videos.Etape 5 depart Daniel Juillaguet
Uploaded by LGO-Blog. - Basketball, baseball, pro wrestling and more sports videos.


CELKOVÉ POŘADÍ PO 4. ETAPĚ:
1. Emil Inauen (Švýcarsko) celkový čas 12:23:39 hod.
2. Radek Havrda (Česko) - ztráta 6:38 min.
3. Miloš Gonda (Slovensko) - ztráta 22:32 min.
4. Jean Philippe Pontier (Francie) - ztráta 46:40 min.
5. Martin Bílý (Česko) - ztráta 47:21 min.
6. Ketil Reitan (Norsko) - ztráta 1:07:25 hod.

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Jan Macek, grandeodyssee.com
Video: grandeodyssee.com

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena