Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 17.03.2018
Přesný čas: 11:45 Svátek: Vlastimil Zítra: Eduard

HAVRDA VE ČTVRTÉ ETAPĚ ZABLOUDIL, NA INAUENA ZTRATIL, PŘESTO JE STÁLE DRUHÝ

článek vytvořen 11. 01. 2011, přečetlo si ho 1579 lidí

Trutnov - Čtyři a půl minuty ztratil musher Radek Havrda v dělené čtvrté etapě alpského závodu psích spřežení La Grande Odyssée. Celkově na lídra závodu Emila Inauena ze Švýcarska ztrácí 6 minut a 38 vteřin. Zůstává ale na druhé příčce, a je zřejmě jediným, kdo může v náročných podmínkách prestižního závodu dosavadního lídra ohrozit.
Emil Inauen (Švýcarsko) Radek Havrda (Vlčice u Trutnova) 
Nejlepší v alpském závodě psích spřežení: První Švýcar Emil Inauen, druhý Radek Havrda a pátý Martin Bílý

Sedmatřicetiletý Havrda zajel druhou část čtvrté savojské etapy z Praz de Lys do Morzine jako druhý za Slovákem Milošem Gondou a zhruba minutu před třetím Inauenem. Celkově tak na hlavního favorita stáhl náskok asi na jednu minutu. "Radek čtvrtou etapu, rozdělenou na tři části, jede skvěle a stále se drží těsně za prvním Emilem Inauenem," potvrdil Luboš Seidl, který je součástí Havrdova doprovodného týmu.

Teprve později vyšlo najevo, že Havrda v prostřední části čtvrté etapy zabloudil. "Panují tady hrozné podmínky, dole je to zmrzlé a  vodovaté, nahoře je to zmrzlé. Jela se náročná trať, přes tři průsmyky, bylo moc odboček, psům se těžko hledala stopa. V prostřední části jsme v husté mllze třikrát zabloudili, ale vím, že jsme zdaleka nebyli jediní," přiznal Havrda. "Nedá se moc koukat na to, kdo je kolikátý a jaký má náskok, ale je nutné si spíš držet svoji linii. Nemá cenu tlačit na pilu, to většinou dopadne špatně," řekl Havrda

PODÍVEJTE SE, JAKÉ PODMÍNKY PANUJÍ V ALPÁCH

etape 4c germano col de cou
Uploaded by LGO-Blog. - Check out more sports and extreme sports videos.

LGO 2011 : Ketil Reitan franchit le col de cou
Uploaded by LGO-Blog. - Discover the latest sports and extreme videos.

Musheři se nyní se psími smečkami stěhují do oblasti Megeve, kde se pojedou tři etapy. "Místo volného dne jsou tam nové etapy, ve středu jsme měli jet asi 69 kilometrů dlouhou etapou. Ale protože tady hodně prší, není jasné, co se stane s tratí. To vše se dozvíme zhruba hodinu před startem," dodal Radek Havrda.

VÝSLEDKY 4. ETAPY:
1. Emil Inauen (Švýcarsko) čas 6:12:44 hodin, 2. Miloš Gonda (Slovensko) - ztráta 1:52 min., 3. Radek Havrda (Česko) - ztráta 4:30 min., 4. Jean Philippe Pontier (Francie) - ztráta 21:06 min., 5. Martin Bílý (Česko) - ztráta 26:32 min..

CELKOVÉ POŘADÍ:
1. Emil Inauen (Švýcarsko) celkový čas 12:23:39 hod.
2. Radek Havrda (Česko) - ztráta 6:38 min.
3. Miloš Gonda (Slovensko) - ztráta 22:32 min.
4. Jean Philippe Pontier (Francie) - ztráta 46:40 min.
5. Martin Bílý (Česko) - ztráta 47:21 min.
6. Ketil Reitan (Norsko) - ztráta 1:07:25 hod.

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Jan Macek, grandeodyssee.com
Video: grandeodyssee.com

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena