Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 17.03.2018
Přesný čas: 11:46 Svátek: Vlastimil Zítra: Eduard

HAVRDA VYHRÁL DRUHOU ETAPU DEŠTIVÉHO ZÁVODU PSÍCH SPŘEŽENÍ V ALPÁCH

článek vytvořen 09. 01. 2011, přečetlo si ho 1195 lidí

Morgins, Trutnov - Vítězstvím v dnešní ranní etapě závodu La Grande Odyssée potvrdil vlčický musher Radek Havrda dobrou formu. Do cíle 57 kilometrů dlouhé trasy dorazil jako první, ve stejném čase s druhým českým závodníkem Martinem Bílým. Ztrátu na prvního Švýcara Emila Inauena tak po druhé etapě zmenšil na 25 vteřin.
"Docela nám to běhá, jede se nám pěkně. Trénink v domácích podmínkách se nám docela povedl," uvedl šestatřicetiletý Havrda kvalitní úvodní výsledky. Jeho výborné výkony hned na úvod ale kazí nečekaně špatné počasí. V Alpách je totiž minimum sněhu a teploty se nyní pohybují vysokou nad nulou.

"V první chvíli po našem příjezdu jsme se zděsili, jaké zde panují špatné sněhové podmínky. Je tady málo sněhu, jezdí se proto různě po hlíně a kamení, pořadatelé musí hodně iimprovizovat, aby vůbec byly schopní tratě některými místy protáhnout. Je tu obrovská obleva, doslova tu leje, je to nepříjemné, docela z toho mám hrůzu," řekl Havrda.


Největší komplikací alpského závodu je nedostatek sněhu

Dnes večer o půl šesté Havrda vyrazí do třetí etapy. Ta vede z horského centra Chatel do městečka Avoriaz a měří 42 kilometrů. "Je to etapa, kterou jsem v předchozích dvou letech vyhrál, protože je hodně do kopce, což máme rádi. Ale v dešti se na nic moc netěšíme. Uvidíme, co se ještě stane," řekl Havrda.

Z náročného mezinárodního závodu psích spřežení v savojských Alpách už odstoupili tři musheři, pokračuje už pouze sedmnáct psích spřežení z původních dvaceti. Do Odyssey nenastoupil Jiří Vondrák z Rudníku, který účast na poslední chvíli odřekl ze zdravotních důvodů. "Půjčil jsem si od něho jednu fenku, pomohla mi nahradit jednoho mého zraněného pejska. Tady na místě se nám ale zranění naštěstí vyhýbají," dodal Radek Havrda.

VÝSLEDKY 2. ETAPY:
1. Radek Havrda
a Martin Bílý (oba Česko) čas 1:30:15 hodin, 3. Emil Inauen (Švýcarsko) - ztráta 43 vteřin, 4. Aki Holck (Finsko) - ztráta 8:11 minut.

CELKOVÉ POŘADÍ:
1. Emil Inauen (Švýcarsko) celkový čas 4:14:40 hod.
2. Radek Havrda (Česko) - ztráta 24 vteřin
3. Martin Bílý (Česko) - ztráta 6:26 min.
4. Jean Philippe Pontier (Francie) - ztráta 14:28 min.
5. Ketil Reitan (Norsko) - ztráta 15:31 min. 

PROGRAM ZÁVODU


Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Jan Macek, grandeodyssee.com

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena