Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.10.2022
Přesný čas: 17:29 Svátek: Igor Zítra: Olivie

SILVESTROVSKÝ OHŇOSTROJ BUDE NA MOTIVY HUDBY PIRÁTŮ Z KARIBIKU

článek vytvořen 30. 12. 2010, přečetlo si ho 2504 lidí

Trutnov - Filmová hudba a několik pyrotechnických překvapení by měly zpestřit tradiční silvestrovský ohňostroj, který se uskuteční v poslední den roku na Krakonošově náměstí. Šou začne (jako obvykle) čtvrt hodiny před půlnocí a potrvá třináct minut. Lidé pak budou mít čas na přípravu přípitku a odpočítání posledních vteřin roku 2010. Samotnou půlnoc ohlásí výstřel z děla Klubu vojenské historie.
"Ohňostroj potrvá asi třináct minut a bude v rytmu hudby Pirátů z Karibiku, aby se lidé v té zimě karibsky prohřáli. Překvapením by měl být ohněpád ze střechy," naznačil Bohumil Dufek z firmy Fireworks, která ohňostroj v centru Trutnova odpálí. Do vzduchu během posledních minut roku vzlétne zhruba 2500 až 3000 raket.

Město pro jistotu opět připravilo několik bezpečnostních opatření. Od 20 hodin bude na Silvestra uzavřen průjezd spodní částí náměstí. "Prostor vyhrazený před radnicí až téměř ke kašně by měl návštěvníkům napovědět, že se jedná o místo, kam nemají přístup  v zájmu vlastní bezpečnosti," upozornilo vedení města v Radničních listech. Uzavřen bude i průchod pod podloubím radnice.

(pac, tz)
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena