Dnes je 20.01.2019
Přesný čas: 12:49 Svátek: Ilona Zítra: Běla

JAK PROBÍHAL ROK 2010 V TRUTNOVSKÉM BASKETBALOVÉM KLUBU

článek vytvořen 25. 12. 2010, přečetlo si ho 1825 lidí

Trutnov - Přehled událostí, které se přihodily v místním basketbalovém klubu BK Kara Trutnov za poslední rok.

3. ledna: Kalendářní rok 2010 byl zahájen turnajem KATA Cup starších minižaček. Ve velice kvalitním měření sil osmi celků z celé ČR vybojovala první místo Slovanka, trutnovské hráčky obsadily čtvrtou příčku.

10. ledna: Zakončena základní část ŽBL. Kara potřinácté z patnácti ligových sezon postoupila do skupiny A1.

8. února: Trutnovské hráčky se v Prešově staly vítězkami Středoevropské ligy! Ve Final Four porazily v semifinále Košice, a následně ve finále přehrály o jediný bod 66:65 i domácí celek.

7. března: Dohrána nadstavbová část ŽBL. Trutnov končí na třetím místě a ve čtvrtfinále vyzve Valosun Brno.

14. března: Skvělé třetí místo po základní části vybojovaly mladší dorostenky. Do play-off tak postoupily oba extraligové celky Kary, starší dorostenky skončily v základní části osmé.

20. března: Po dvou domácích vítězstvích uspěla Kara v infarktovém prodloužení i v Brně a po vítězství v sérii 3:0 postoupila do semifinále ŽBL.

21. března: Úspěch žen podtrhly i další celky, hala ZŠ Komenského zažila rekordní bilanci. Z devíti mistrovských zápasů byly ve všech úspěšní domácí týmy! Rezerva žen díky tomu zvítězila ve Východočeské lize, starší žákyně zakončily svou úspěšnou pouť žákovskou ligou a nejvíce dvě výhry překvapily u starších dorostenek, které vyrovnaly čtvrtfinálovou sérii s vítězem základní části, USK Praha, na 2:2.

1. dubna: Starší dorostenky ukončily sezonu porážkou v rozhodujícím pátém utkání v Praze na Folimance. Poprvé v historii vítězný celek po základní části postoupil jiným výsledkem, než 3:0. USK nakonec získalo stříbrné medaile, mistrem ČR se stal Hradec Králové.

14. dubna: Kara to dokázala. V rozhodujícím třetím utkání o bronzové medaile udolala mladoboleslavskou Slovanku 68:64. Trutnovačky tak během patnáctiletého působení v nejvyšší soutěži získaly již jedenáctou medaili, z toho desátou bronzovou. Naposledy skončily trutnovské bez medaile v roce 2001.

25. dubna: Basketbalisté Trutnova zakončili první ligu vítězstvím nad Benešovem, ale to už nic nemohlo změnit na jejich posledním místu ve skupině o záchranu a jejich sestupu. Avšak následně získali od Strakonic práva na setrvání v soutěži. Nový kontrakt v Trutnově podepisuje kapitánka a opora ženského týmu, Darina Mišurová. Udržet se naopak nepodařilo druhou oporu celku, Michalu Hartigovou, která zamířila přes USK do Hradce Králové.

1. května: Mladší dorostenky se staly mistryněmi republiky. Svěřenkyně trenérů Kapitulčina a Skokana postoupily na finálový turnaj po čtvrtfinálové výhře nad Valosunem 3:0 na zápasy. Na samotném mistrovství také nenašly přemožitele a vybojovaly historický titul.

8. května: Velice pěkné šesté místo vybojovaly mladé trutnovské naděje pod vedením Václava Plecháčka na Festivalu starších minižákyň v Litoměřicích, když v turnaji podlehly jen domácímu celku a týmu Strakonic.

16. května: Na první reprezentační sraz v roli asistenta trenéra reprezentace žen České republiky vyráží trenér Kary, Martin Petrovický.

1. června: Z Hradce Králové přestupuje do Trutnova Kateřina Nováková, 25letá pivotka původem ze Šumperka. Tým žen doplnila pro sezonu 2010/11 z vlastního dorostu také Michaela Bělohoubková. V klubu následovala další odchovankyně Hindrákovou, Vackovou, Záplatovou, Tothovou či Rybovou.

15. června: Česká reprezentace v Trutnově. Vedení národního týmu v čele s reprezentačním trenérem Luborem Blažkem a zástupkyněmi hráčského kolektivu oficiálně přivítal v Trutnově v pondělí večer starosta města Ivan Adamec.

16. června: Byl rozlosován nový ročník ŽBL, který Trutnov do prvního kola přisoudil krajského rivala z Hradce. Východočeský basketbal má poprvé tři účastníky v nejvyšší soutěži – nováčkem soutěže se stala Pliska Studánka Pardubice.

17. června: Česká reprezentaci i ve druhém oficiálním utkání poráží Čínu. Po středečním vítězství 70:67 uspěly naše reprezentantky i o den později, když ve fantastickém prostředí porazily čtvrtý celek olympijských her 73:68. Jedinou porážku tak české hráčky utrpěly v zápase za zavřenými dveřmi (71:75).

30. června: Byly rozlosovány ligové a krajské soutěže. Trutnovské celky se přihlásily do všech věkových kategorií, navíc ve všech do nejvyšších soutěží.

4. července: Na mezinárodním turnaji v Hamburku reprezentovala Českou republiku v basketbalu 3 na 3 Gabriela Mervínská. Trenérem výběru byl trutnovský šéftrenér mládeže Petr Kapitulčin. Trutnovská dvojice si vedla skvěle, reprezentace ČR se stala vítězem mezinárodního turnaje před Němkami, Ruskami a Angolou.

13. července: Na mistrovství Evropy do dvaceti let skupiny B odcestovaly dvě hráčky Kary, Petra Záplatová a Dana Kušlitová. Naše reprezentace v Makedonii prohrála jen se Slovenskem, bohužel však i tato jediná porážka rozhodla o nepostupu České republiky do elitní skupiny A.

30. července: Muži Kary vstoupili do přípravy pod vedením nového trenéra Lukáše Plašila.

2. srpna: Po šestitýdenním volnu zahájily také ženy přípravu na nový ročník, vzhledem k povinnostem Martina Petrovického u reprezentace pod vedením Jiřího Kovaříka.

9. srpna: Po vydařených červnových zápasech s Čínou se v Trutnově podruhé v rámci přípravy na mistrovství světa představuje český reprezentační výběr žen.

13. srpna: Začaly 1. Olympijské hry mládeže v Singapuru, na kterých český výběr vedl Petr Kapitulčin. Do jeho nominace se vešla i pivotka Kary Gabriela Mervínská. Naše reprezentace skončila v celosvětové konkurenci na 13. příčce.

5. září: Starší žákyně postoupily do ligy. Starší žačky zvládly kvalifikační skupinu na výbornou, když přehrály Novou Paku, nebezpečný Krnov, i favorita z Pelhřimova.

8. září: Los Středoevropské ligy zařadil obhájkyně titulu do pětičlenné skupiny s celky Hradce Králové, VŠ Praha, Prešova a Wasserburgu.

12. září: Všechny celky v nejvyšších soutěžích. Týden po starších žačkách postoupily do žákovské ligy po výhrách s Friscem Brno, UP Olomouc a Lokomotivou Krnov i jejich mladší kolegyně.

18. září: Kara vítězí na přípravných turnajích, týden po prvním místě na turnaji v Ružomberoku nenašly trutnovské hráčky přemožitelky ani v Jelenie Goře.

19. září: Vítězný vstup basketbalistů v Litoměřicích do jejich čtvrté prvoligové sezony, ve které se chtějí poprvé probojovat do play off.

3. října: Česká republika končí na fantastickém druhém místě na mistrovství světa! Na obrovském úspěchu měl podíl i trenér Kary, Martin Petrovický, který působil u reprezentace v roli asistenta hlavního trenéra Lubora Blažka. Z celku stříbrných medailistek prošly trutnovským klubem i Petra Kulichová či Ilona Burgrová.

10. října: 11. ročník mezinárodního turnaje JAKO Cup vyhrál celek Valosun Brno, který ve finále porazil maďarský Gyor. Kara obsadila čtvrtou příčku.

20. října: Vítězný vstup do ŽBL. Šestnáctou sezonu v nejvyšší soutěži zahájily ženy Kary vítězně, když otočily zápas s krajským rivalem z Hradce Králové a zvítězily v prodloužení.

9. listopadu: Vítězstvím v Ústí nad Labem postoupily ženy do čtvrtfinále Českého poháru. V tom se střetnou na 4. února 2011 s VŠ Praha.

21. listopadu: Před zraky celého národa, díky přenosu ČT4, přehrála v ŽBL Kara jednoznačně soupeřky z Karlových Varů.

1. prosince: Basketbalistky Kary se výhrou ve Wasserburgu vrátily do hry o postup na finálový turnaj Středoevropského poháru.
4. prosince: Hana Šnajdrová překonala hranici 2000 ligových bodů v dresu trutnovské Kary. O týden později se přes stejnou metu přehoupla i Darina Mišurová.

8. prosince: Adéla Hřebřinová byla pozvána na soustředění reprezentačního výběru kadetek, na kterém si následně vybojovala i nominaci na turnaj Olympijských nadějí v Polsku.

18. prosince: V posledním zápase žen roku 2010 uspěla Kara na půdě Hradce Králové, kde zvítězila 71:68.

19. prosince: Trutnovští basketbalisté utrpěli v závěru roku třetí porážku v řadě a zkazili si dojem z dosavadního průběhu sezony. Ze čtvrtého místa v tabulce klesli na deváté. Vánoční pauza začala i mládežnickým celkům. V ligových soutěžích si přitom všechny celky Kary vedou velice dobře – starší i mladší dorostenky jsou v extralize na příčkách zajišťující play-off, starší i mladší žačky jsou v první polovině žákovské ligy. I všechna minižákovská družstva okupují v oblastním přeboru přední místa v tabulce.