Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 21.11.2018
Přesný čas: 09:27 Svátek: Albert Zítra: Cecílie

STOVKY FIALOVÝCH BALÓNKŮ S PŘÁNÍMI JEŽÍŠKOVI VZLÉTLY K TRUTNOVSKÉMU NEBI

článek vytvořen 09. 12. 2010, přečetlo si ho 4652 lidí

Trutnov - Ani vytrvalé sněžení neodradilo obyvatele města a přišli dnes odpoledne v hojném počtu na Krakonošovo náměstí, kde se uskutečnilo tradiční vypouštění balónků s přáním Ježíškovi. „Tři, dva, jedna, teď,“ odpočítal přesně v 15.15 hodin herec Václav Vydra a k nebi se za jásotu a potlesku přítomných vzneslo několik stovek fialových balónků z celkového počtu 1500 kusů.
Už od půl třetí balónky vyrobené z ekologického materiálu rozdávali pod podloubím i na náměstí trutnovští dráčci. Kromě toho se na pódiu konaly rozmanité soutěže pro děti, vystoupily zdejší mažoretky, taneční skupina Uprockers a pěvecký sbor Základní umělecké školy Trutnov.


V 15.15 hodin byly k nebi nad Krakonošovým náměstím v Trutnově vypuštěny stovky balónků.

„V letošním roce se Trutnov stal hlavním městem v pořádání této celonárodní akce, která byla odtud řízena po celé zemi,“ uvedl hlavní organizátor Josef Khol z Centra volného času Trutnov. Současně s těmi trutnovskými se k nebi vzneslo v celé republice 73 tisíc balónků. Akce se koná od roku 2007, kdy balónky poprvé vzlétly v Českých Budějovicích.

„Akce v Budějovicích se vydařila, tak jsme se rozhodli uskutečnit ji i v dalších městech. Zároveň jsme to v roce 2008 pojali také jako pokus o rekord a přihlásilo se 270 obcí. Tenkrát se rekord podařil, vypuštěno bylo přes 100 tisíc balónků. Loni se už rekord nepodařil. Letos je k dispozici 73 tisíc balónků a už víme, že rekord překonán nebude,“ řekl nám Stanislav Raušer z Agentury Je5, která zastřešuje projekt Český Ježíšek.
Fialové balónky rozdávali účastníkům akce i řidičům trutnovští dráčci.

A co si přáli od Ježíška pod stromeček účastníci akce? „Já bych chtěla, aby mně Ježíšek přinesl panenku,“ prohlásila čtyřletá Anička. Desetiletý Jiří Novotný by se nezlobil, kdyby našel pod stromečkem nový počítač. „To bych byl hodně rád,“ přikyvuje hlavou. Svá přání má i herec a chovatel koní Václav Vydra. „Když jsou koně spokojení a šťastní, tak nepotřebují k životu nic jiného. Takový model by měl stačit i lidem. Kdybych získal milion korun, nechal bych zřídit kliniku pro koně,“ přál si Vydra.
Vypouštění balónků spolumoderoval herec Václav Vydra. Putovního Ježíška drží Stanislav Raušer.

Vypouštění balónků se zúčastnil rovněž starosta města Ivan Adamec. Přestože mu moderátor podsouval, že by si k Vánocům přál vyhrát stomilionový jackpot ve sportce, starosta to odmítl. „Já samozřejmě žádný jackpot netoužím vyhrát, s penězi jsou jen starosti. Vánoční svátky jsou o něčem jiném. Je to o setkání s nejbližšími. Mně úplně postačí, když budou lidi spokojení,“ prohlásil Adamec a z rukou Stanislava Raušera z Agentury Je5 symbolicky převzal putovního Ježíška. Ten bude předán zástupcům Ústí nad Labem, které se v příštím roce stane hlavním městem vypouštění balónků.

Při dnešní akci sehrála svou roli i Ježíškova schránka, kam mohly především děti vhazovat svá přáníčka. Schránka byla součástí betlému. Přáníčka byla před vypouštěním balónků losována a pisatelé odměněni. Program vyvrcholil Ježíškovým divadlem.

FOTOGALERIE ZDE

Hynek Šnajdar
Trutnovinky.cz
Foto: Jan Macek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena