Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.10.2022
Přesný čas: 16:14 Svátek: Igor Zítra: Olivie

OLYMP HOSTÍ MISTROVSTVÍ EVROPY V RICOCHETU I SE SQUASHISTOU KOUKALEM

článek vytvořen 17. 11. 2010, přečetlo si ho 1876 lidí

Trutnov - Sportovní centrum Olymp Trutnov se stává hostitelem velkých akcí. Po jarním mistrovství České republiky v ricochetu se tento víkend uskuteční na místních kurtech evropský šampionát mužů a žen.

Ricochetové setkání nejlepších hráčů starého kontinentu proběhne pod pořadatelskou taktovkou Jiřího Davídka a Miloše Pokorného, který je veřejnosti znám jako dvanáctinásobný držitel titulu mistra Evropy v ricochetu, několikanásobný mistr ČR a v podobném výčtu jeho titulů by se dalo pokračovat i u squashe. Pokorný nebude mistrovství jen v roli organizátora, ale sám se ho také zúčastní a bude chtít potvrdit svou formu z vítězného tažení mistrovstvím Německa.V Trutnově se však může stát, že šňůra evropských triumfů Pokorného skončí, neboť do cesty se mu mimo jiné postaví i Jan Koukal, česká squashová jednička a vítěz posledního ricochetového ME, které musel Pokorný kvůli zranění vynechat. Takže, jestli se ti v turnaji potkají, fanoušci se mohou těšit na opravdovou sportovní nálož: ricochetový souboj našeho nejlepšího squashisty, kterému se daří i na ricochetovém kurtu versus dlouholetá evropská ricochetová jednička. Byl by to jejich první vzájemný ricochetový duel. Jejich dosavadní squashové bitvy nabídly vždy skvělou podívanou.

Trutnovský šampionát se mezi muži odehraje v dvaatřicetičlenném pavouku, v ženské části by se účast měla pohybovat kolem čísla deset. Turnaj začíná v sobotu od 9 hodin až do večerních hodin. Nedělní program zahájí semifinále a držitelé evropských titulů budou známi v odpoledních hodinách. Ze zahraničí přicestují například Maďaři, Němci a Poláci.

CO JE TO RICOCHET?
Ricochet je hra pro dva hráče podobná například squashi, se kterým je také často zaměňován. Ricochet se hraje na uzavřeném kurtu se speciálními raketami a míčkem na ricochet. V ricochetu vyhrává ten, kdo získá tři vítězné sety. Set se hraje do zisku 15 bodů, přičemž hráč musí zvítězit rozdílem minimálně 2 bodů. Výjimkou je pouze situace, kdy je hra velice vyrovnaná a set se stále prodlužuje. V takovém případě vyhrává hráč, který dosáhne jako první 21 bodů. Hraje se beze ztrát (hráč získává bod bez ohledu na to, kdo podával) a na podání je pouze jeden pokus.

(bog, md)
Trutnovinky.cz
Foto: www.e-ricochet.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena