Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 23.02.2019
Přesný čas: 03:18 Svátek: Svatopluk Zítra: Matěj

ROCKEŘI VYTĚŽILI NA WEBROVKAFESTU 29 TISÍC KORUN PRO DĚTI Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ

článek vytvořen 16. 11. 2010, přečetlo si ho 1920 lidí

Trutnov - Přesně 29 tisíc 270 korun. Takový je výtěžek z víkendového Webrovkafestu 2010. Tradiční přehlídka deseti hudebních kapel a jednoho divadelního souboru se konala na chatě Webrovka. "Je to festival pro lidi s dobrou náladou. Přišlo asi dvě stě diváků. Bylo to sice trochu méně, než je zvykem, ale jinak jsme spokojeni na všech frontách," uvedl jeden z organizátorů Vojta Lábus.
Webrovkafest není jen tak obyčejný hudební festival. Výtěžek z tohoto koncertu pomáhá dětem z dětských domovů uspořádat krásné Vánoce. Akce vznikla před devíti lety. Původně se jednalo pouze o narozeninový koncert, z kterého se zrodila myšlenka pomoct dětem bez domova. "Na Vánoce sem přijedou děti z dětských domovů a tráví zde vánoční svátky. Mají tady připraveného ježíška, výlety do okolí a vlastně takovou školu v přírodě," uvedl Lábus.Spolupráce rockerů vznikla na základě rychlé a džentlmenské dohody mezi organizátory festivalu a ředitelem asociace dětských domovů Jiřím Oudesem. „Jirka nám poskytnul prostory a my zase vybrané finanční prostředky na jeho asociaci, protože ta instituce právě tady sídlí. Jde nám o to pomáhat dobré věci a přitom se pobavit," upřesnil Lábus.

Webrovkafest volně navazuje na festival Punk A Tak, který probíhal v devadesátých letech v hospodě ve Voletinách. To také byla charitativní akce. Tam šel ale výtěžek pokaždé jinam. V našem případě jde stále o tu samou věc,“ dodal pořadatel Vojta Lábus.

Jana Jánošíková, Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek
Kamera: Dušan Mihalečko

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena