Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 25.04.2018
Přesný čas: 22:13 Svátek: Marek Zítra: Oto
českozpívá

AUTUMN PÁRTY JAZZINCE OZDOBILA SAXOFONISTKA CLAIRE MICHAEL

článek vytvořen 04. 11. 2010, přečetlo si ho 1403 lidí

Trutnov - Fanoušci jazzu si ve středu užili mimořádný koncert. V síni Bohuslava Martinů hrála a zpívala francouzská saxofonistka Claire Michael. Stalo se tak v rámci podzimní Autumn párty 12. ročníku hudebního festivalu Jazzinec 2010.
Jazzinec je známý  jako jarní hudební festival. Už třetím rokem ale servíruje milovníkům hudby podzimní bonus. "Autumn párty vznikla náhodně. Jazzinec patří k jaru. Ale proběhlo vždy léto, a říkali jsme si, že to čekání na další jaro je příliš dlouhé. Najednou přišla nabídka na famózního kytaristu Deana Browna. Prostě se to sešlo, vyplynulo ze situace. Nešlo to odmítnout, navíc to bylo v termínu, který jsme chtěli. Postupně se z toho stala tradice, letos je to už třetí Autumn párty" uvedl dramaturg přehlídky Tomáš Katschner.Letos se povedlo organizátorům Jazzince přivézt do Trutnova špičkové kvarteto kolem francouzské Claire Michel. Saxofonistka zaujala nejen moderním pojetím jazzu, ale také osobitým přístupem k publiku. "Francouzi hrají velmi zajímavě. Tam se hraje jinak než v Americe, jinak než na severu Evropy. Nabídka od Claire přišla už před tři čtvrtě rokem, okamžitě jsme ji přijali, hodně nás francouzský jazz oslovil a zajímá," vysvětlil Katschner.

Claire do Trutnova přijela v rámci svého prvního turné po České republice. "Byl to zatím nejlepší koncert našeho turné po České republice. V této síni se hraje úžasně. Je tu krásná akustika, měli jsme dobrý zvuk, takže my jsme určitě s koncertem spokojení. Jazzinec je výborně zorganizovaný, a hodně zajímavý. Řekla bych, že dobře šlape," prohlásila Michael.Ani středeční koncert nebyl poslední kací letošního Jazzince. Dramaturg Tomáš Katschner chce těsně před koncem roku nabídnout věrným fanouškům ještě jednu lahůdku. "Nabídla se nám možnost, že by mezi Vánocemi a Silvestrem byl jeden hodně zajímavý koncert. Pokud to dopadne, bude to jako dárek pro Jazzinec, jako poděkování za údajně pro ně letos nejlepší koncert, který letos ti interpreti měli právě na jaře tady u nás v Trutnově při Jazzinci," naznačil.

Nový ročník Jazzince, v pořadí už třináctý,. začne 18. února 2011 ve společenském centru Uffo. "Bude to hodně o souvislostech. Chceme ukázat pestrost hudby, která se vyjímá všem škatulkám. Nebude to tedy striktně jen o jazzu," dodal Tomáš Katschner.FOTOGALERIE ZDE

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek
Kamera: Dušan Mihalečko

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena