Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 25.04.2018
Přesný čas: 22:11 Svátek: Marek Zítra: Oto

VE VOLETINÁCH SHOŘEL SKLAD SENA A SLÁMY, ŠKODA JE TÉMĚŘ MILION KORUN

článek vytvořen 31. 10. 2010, přečetlo si ho 2363 lidí

Trutnov - V noci na neděli hořel ve Voletinách sklad zemědělského družstva. Oheň byl nahlášen krátce po půl druhé ráno. Na místě zasahovalo pět hasičských jednotek, požár se jim podařilo zlikvidovat krátce před třetí hodinou. Nikdo nebyl zraněn, škoda je zhruba 1 milion korun.


Zatím není známo, jak požár vznikl. "Při příjezdu první jednotky na místo byla skladovací hala o rozměrech 58 krát 20 metrů celá v plamenech i s veškerým uskladněným senem a slámou. Část píce v hale byla uložena v balících a část volně naskladněná. Hasičům se podařilo před plameny ochránit zhruba 50 metrů vzdálený nový objekt s dobytkem se 137 kravami a telaty. Po domluvě s majitelem velitel zásahu rozhodl, že se seno a sláma nechá dohořet," uvedla mluvčí hasičů Martina Žahourková.

Oheň poškodil rovněž opláštění haly. Ještě dnes ráno museli hasiči na místě dohašovat. "U haly z ocelové konstrukce došlo k poškození obvodových stěn z laminátových desek a střešní krytiny z pozinkovaných plechů. Příčiny vzniku požáru jsou předmětem šetření, s největší pravděpodobností se jednalo o úmyslné zapálení. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 900 tisíc korun," dodala mluvčí hasičů.

(pac, mža)
Trutnovinky.cz
Foto: archiv hasičů a Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena