Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 20.10.2018
Přesný čas: 21:46 Svátek: Vendelín Zítra: Brigita
českozpívá

JUBILEJNÍ TRUTNOVSKÝ PODZIM SKONČIL. MĚL VYŠŠÍ NÁVŠTĚVNOST NEŽ LONI

článek vytvořen 21. 10. 2010, přečetlo si ho 2073 lidí

Trutnov - Závěrečným koncertem Severočeské filharmonie Teplice skončil v centru Uffo letošní ročník Trutnovského podzimu. V pořadí třicátý ročník festivalu komorní hudby navštívilo 1423 posluchačů. "To je zhruba o tři sta více než loni," uvedl Libor Kasík, ředitel kulturního a společenského centra Uffa.
Právě nově vzniklá kulturní organizace jubilejní ročník pořádala. Sedm koncertů se konalo střídavě v síni Martinů a právě v novém kulturním stánku, kam zavíatla především větší hudební tělesa. "K vyšší návštěvnosti přispělo právě rozšíření do Uffa. Do budoucna počítáme s tím, že se komornější koncerty budou odehrávat v síni Martinů a větší koncerty s orchestrálním a sborovým obsazením uspořádáme v Uffu. Nový prostor si o to přímo říká," řekl Libor Kasík.Letos ve společenském centru účinkovali Kvarteto Apollon a klavírista Boris Krajný, zpěvák Ivan Kusnjer a coby přednášející známý herec Saša Rašilov. Hned dvakrát vystoupili v Uffu Gentlemen Singers a nakonec festival ukončila Severočeská filharmonie s dirigentem Stanislavem Vavřínkem a sólovým houslistou Bohuslavem Matouškem.

"Z ohlasů, které mám od účinkujících, vím, že se jim u nás hrálo a zpívalo dobře. Byli spokojení. Akustika v Uffu je vynikající, do budocunua ještě plánujeem její vylepšení pro akustické koncerty menších souborů," dodal ředitel Libor Kasík.FOTOGALERIE ZDE

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena