Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 20.01.2019
Přesný čas: 12:42 Svátek: Ilona Zítra: Běla
českozpívá

MĚSTO SLAVNOSTNĚ OTEVŘELO OPRAVENÉ ULICE DVORSKÉHO A FRIMLA

článek vytvořen 05. 10. 2010, přečetlo si ho 1673 lidí

Trutnov - Oficiálním přestřižením pásky byly v úterý slavnostně otevřeny opravené ulice R. Frimla a R. A. Dvorského. Obě komunikace v blízkosti Domu s pečovatelskou službou na Červeném kopci mají novou vozovku, chodníky a veřejné osvětlení. Rekonstrukce stála 46,5 milionu korun.
Trutnovu se tak povedlo modernizovat další dvě páteřní komunikace ve městě. "S jejich opravou jsme ale museli chvíli počkat, než zde vznikne ještě další infrastruktura pro novou bytovou výstavbu, infrastruktura, která není vidět. Například kanalizační sběrač, který se udělal v rámci akce Čistá horní Úpa. Teprve potom jsme mohli přistoupit k samotné rekonstrukci," vysvětlil trutnovský starosta Ivan Adamec.
Přestřižení pásky provedli Zdeněk Babka z firmy M - Silnice a trutnovský starosta Ivan Adamec

Radnice k rekonstrukci přistoupila i kvůli místní základní škole. "U silnice například nebyl chodník, přitom tudy rodiče vodili děti do školy a také na kroužky do zdejšího střediska volného času," upřesnil starosta. První plány na rekonstrukci vznikly už v roce 1998 v Pragoprojektu, skutečně se k opravě ale přistoupilo až v posledních dvou letech.

Rekonstrukce obnášela mimo jiné sanaci podloží, rekonstrukci veřejného osvětlení, vytvoření nové dešťové kanalizace, nové chodníky po obou stranách komunikace od křižovatky s ulicí Smetanovou po křižovatku s Ježkovou ulicí. Modernizaci provádělo trutnovské středisko hradecké společnosti M - Silnice.

Trutnovu se už podařilo opravit většinu městských páteřních komunikací. Přesto starosta Adamec předpokládá, že se v podobné modernizaci bude pokračovat i v dalších místech. "Jsou tu další úseky, která modernizaci potřebují. Například Horská od křižovatky na Vlčice směrem k Žacléři, v centru například komunikace kolem bývalého ZPA, Mlékárenský kopec směrem na Komenského náměstíčko, Voletinská není opravená," vyjmenoval starosta.

"Prioritně bychom měli podporovat páteřní komunikace, ale uvolnily se nám ruce i pro opravy v lokalitách, které jsou méně frekventované, ale rekonstrukce tam jsou potřeba a zlepší to kvalitu života tamních obyvatel. Předpokládáme rovněž, že tu budou vznikat zcela nové páteřní komunikace, například na Nových Dvorech, kde je dnes jako páteřní využívána silnice, která dříve sloužila obsluze parovodu," dodal trutnovský starosta Ivan Adamec.

Trutnov v posledních čtyřech letech opravil i další významné ulice. Například Žižkovu ulici za 25 milionů korun, Gorkého (podél nemocnice) za 42 milionů, Čsl. armády (mezi kruhovými objezdy u autobusového nádraží a Albertem) za 25 milionů a Novoměstskou (u Lidlu) za 10 milionů korun.

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena