Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 20.01.2019
Přesný čas: 12:40 Svátek: Ilona Zítra: Běla

K SUNDÁNÍ DRAKA ZE STARÉ RADNICE DOJDE V SOBOTU PŘI VESELICI NA NÁMĚSTÍ

článek vytvořen 01. 10. 2010, přečetlo si ho 1301 lidí

Trutnov - Sobotní odpoledne bude na Krakonošově náměstí patřit neobvyklé akci - Sundání draka. Stržení saně z věže Staré radnice spojené s lidovou veselicí s živou hudbou, pouličním divadlem a originálními hrami pro děti pořádají lidé ze sdružení Trutnov - město draka.

Odpolední program začne ve 14 hodin bubenickou improvizací. Kromě všeobecného zábavy s živou kapelou a divadlem bude součástí i příchod bájného zakladatele města Albrechta z Trautenbergu, kterému budou přísahat věrnost manové - zakladatelé okolních obcí. Pan Albrecht pro všechny přítomné přichystal stylové pohoštění, proto pořadatelé dali do podtitulu akce výzvu Talíř a lžíci sebou!"Albrecht pohostí nejen svou družinu, ale i obecný lid. Nabízené jídlo je typické pro naši oblast a jistě si ho každý nejlépe vychutná ze svého talíře. Pokud však někdo třeba zapomene, bude si moci talíř za symbolický peníz zakoupit. O další občerstvení bude samozřejmě také postaráno," slibuje Otto Štemberka, předseda sdružení Trutnov město draka.

Na náměstí budou postavené dva velké stany, a to pro případ nepřízně počasí. "Bude tam posezení, odehraje se v nich i velká část programu," upřesňuje Štemberka. Samotné sundání draka je v plánu v 16 hodin. Po stržení z radnice bude saň zhruba na dvě hodiniy ponechána na náměstí. "Chceme, aby si lidé až do 18 hodin mohli udělat památeční snímky. Drak totiž nikdy podobným způsobem přístupný nebyl. V sobotu si ho mohou prohlédnout pořádně zblízka," dodal Otto Štemberka.

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena