Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 20.10.2018
Přesný čas: 22:19 Svátek: Vendelín Zítra: Brigita

NA DNI OTEVŘENÝCH DVEŘÍ BYLO 5 TISÍC LIDÍ, PLNO MĚLI ŽBIRKA A YPSILONKA

článek vytvořen 27. 09. 2010, přečetlo si ho 4567 lidí

Trutnov - Výtahy uvnitř Uffa se vůbec nezastavily. Byly v takové permanenci, až se přehřály a na hodinu vypověděly službu. Také tato skutečnost je dokladem obrovského zájmu o sobotní den otevřených dveří v centru Uffo.
Prohlédnout si novou budovu pro kulturu a volný čas přišlo asi pět tisíc lidí. Zájem byl skutečně obrovský. Není divu. Bylo to poprvé, kdy bylo nově vybudované divadlo zdarma přístupné veřejnosti. Přízemím procházely davy Trutnovanů už od deváté hodiny ráno. Někteří se usadili v kavárně, jiní na židlích připravených pro večerní koncert. Plné byly i oba výtahy a točitá schodiště, kterými se stoupalo do patra. Třeba do galerie na výstavu Výpravy bratří Formanů nebo na balkon moderního hlediště.Trutnovský starosta každou půlhodinu přes mikrofon příchozím trpělivě vysvětloval podrobnosti ze zázemí Uffa. Bubenickou a divadelní šou před budovou večer nahradily atraktivní ohňová šou, ohňostroj a koncert slovenské legendy Miro Žbirky. Skvělou atmosféru po celý den dokreslovaly stovky dětí hrajících si na šelmách (sochách) před Uffem a na novém dětském hřišti.

čtěte také: PROVOZ KULTURNÍHO CENTRA UFFO ZAČAL, HVĚZDOU VEČERA BYL DUŠEK

Slavnostní den si nenechali Trutnované pokazit ani drobnými technickými problémy - kromě zmiňovaných výtahů v sobotu na několik hodin vypověděly služby i záchody. Ani v neděli nevadilo více než hodinové zdržení nezávislého loutkového divadla. Aby se děti nenudily, zaskočily dámy z divadelního Studia Dell´Arte. A slavnostní víkend ukončilo legendární představení Ypsilonky Prodané nevěsta.

 

FOTOGALERIE ZE SOBOTNÍHO DNE ZDE

Pavel Cajthaml
Trutnovnky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena