Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 01.10.2022
Přesný čas: 17:46 Svátek: Igor Zítra: Olivie

GYMNÁZIUM POTŘEBUJE NA OPRAVY 135 MILIONŮ KORUN, ČEKÁ NA DOTACI

článek vytvořen 14. 09. 2010, přečetlo si ho 1507 lidí

Trutnov - Až 135 milionů korun má stát podle připraveného projektu rekonstrukce gymnázia. V současné době se ale modernizace nechystá. Nejsou peníze. "Dvakrát jsme žádali o dotaci z evropských peněz, bohužel se nám nepovedlo ji získat," uvedl ředitel školy Petr Skokan.
Gymnázium, jehož zřizovatelem je Královéhradecký kraj, přitom rekonstrukci potřebuje. Při sobotních oslavách výročí 90 let existence školy se většina absolventů podivila nad tím, že se po zdařilé modernizaci jídelny nepokračuje v opravách. "Kraj si uvědomuje, že rekonstrukce není jen moje zbožné přání. Uznává, že škola opravy potřebuje, že je v celé budově školy potřeba navázat na to, co se povedlo v jídelně," řekl Skokan.Škola je sice na modernizaci připravena, ale na finančně náročnou akci se nepovedlo zajistit peníze z evropské dotace. "Máme zpracované plány na rekonstrukci školy, takže jsme v této fázi poměrně daleko, občas se objeví nějaké indicie, že by k rekonstrukci mohlo být blíže. Ale bez kladného výsledku," přiznal Skokan.

"V kapitole, z které jsme chtěli čerpat, nejsou pro náš region finanční prostředky. Čekáme, zda se znovu povede tuto kapitolku rozpočtu naplnit. Pokud ne, musel by kraj rekonstrukci dělat pouze po drobných krůčcích a z vlastních peněz," sdělil Skokan.

Mezi nejnutnější patří plánovaná oprava střechy a rekonstrukce záchodů. Plánovaná rekonstrukce měla stát 1135 milionů korun. Při dnešním mírném poklesu cen ve stavebnictví by mohla potřebná suma klesnout až ke 120 milionům korun. "Když uděláme aspoň to nejnutnější, odhaduji že bude potřeba zhruba 40 až 50 milionů korun," dodal ředitel gymnázia Petr Skokan.


Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena