Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 21.10.2018
Přesný čas: 10:55 Svátek: Brigita Zítra: Sabina

PŘED CENTREM UFFO PŘIVÍTALI SMEČKU, OTEVŘELI KAVÁRNU A PARKOVIŠTĚ

článek vytvořen 10. 09. 2010, přečetlo si ho 3801 lidí

Trutnov - Přivítání soch, otevření kavárny a podzemního parkoviště, oficiální projevy a hudební vystoupení. Tak vypadala páteční malá slavnost, která se odpoledne uskutečnila na náměstí Republiky před novým kulturním a společenským centrem Uffo. Podívat se přišlo téměř dvě stě lidí. Otevření divadla se ale uskuteční o víkendu 24. až 26. září.

"Chceme, aby tento prostor žil každodenním životem. Sochy koček jsou proto vítaným zpestřením. Jsou tu od toho, aby potěšily ducha návštěvníků," uvedl trutnovský starosta Ivan Adamec po úvodní skladbě kapely Naši na tahu. Sedmičku bronzových šelem město koupilo za 3,2 milionu korun od sochaře Michala Gabriela. Sochy před divadlo umístilo už počátkem minulého týdne. Od té doby si je oblíbily zejména děti. A pro nejmenší brzy vznikne v blízkosti Uffa nové moderní hřiště, potvrdil při slavnosti starosta.

Společně se slavnostním představením soch začala fungovat také kavárna Horn, která je součástí centra. Otevřená bude i v době, kdy nebude uvnitř Uffa kulturní nebo společenský program. Je přístupná ze západní strany divadla (od pěší zóny). Hned při jejím otevření se dovnitř nahrnula většina účastníků slavnosti. Každý chtěl poznat prostředí luxusní kavárny, ochutnat víno či kávu. 


Zpřístupněno v pátek bylo rovněž podzemní parkoviště se závorami. Není ale vybaveno klasickými parkomaty jako na jiných městských odstavných plochách, nýbrž závorami. Motoristé tedy nemusí předem odhadovat, jak dlouho budou parkovat a platit předem. Při vjezdu na odstavnou plochu jim „závora“ vydá lístek s počátečním časem a teprve při odjezdu zpětně dopočítá přesnou částku k zaplacení. Součástí systému parkování v Uffu je také digitální infotabule, které před vjezdem do podzemí informuje řidiče, zda je na parkovišti volné místo či nikoliv.

„Podobný systém ještě letos zavedeme na parkovišti u Studny,“ upřesnil starosta Adamec. Souběžně s parkovištěm dnes Uffo zpřístupnilo také nové veřejné záchody. WC mohou lidé používat za pětikorunový poplatek. "Je to něco, co tu dlouho chybělo," připustil starosta za mohutného potlesku trutnovských občanů.

K oficiálnímu otevření Uffa dojde na konci měsíce. V pátek 24. září začne proovz divadla slavnostním večerem, který bude uvádět herec a moderátor Jaroslav Dušek. V sobotu 25. září bude ve společenském centru Den otevřených dveří, řada dětských představení a večerní koncert Čechomoru. Zábavný program bude také v neděli 26. září, kdy vše zakončí divadelní představení Prodaná nevěsta v podání pražské Ypsilonky.

Z PROGRAMU OTEVŘENÍ UFFA:
pátek 24. 9. * 19:00 hodin
SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ UFFO - SPOLEČENSKÉ CENTRUM TRUTNOV
Pořad, kterým provede Jaroslav Dušek za podpory multiinstrumentalisty Pjér la Šéz a souboru Décalages. 

sobota 25. 9.
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
V sobotu 25. 9. od 9:00 do 17:00 hodin budou mít zájemci možnost prohlédnout si prostory společenského centra UFFO. Zpřístupněny budou balkón, galerie a foyer divadla.

Prostor před společenským centrem UFFO:
14:00 hodin - DIVADLA V ULICÍCH I.
TAM TAM BATUCADA 
TEATROFON: CirKUS SVĚTA
STUDIO DELL’ARTE: ZLATOVLÁSKA 

16:30 hodin - DIVADLA V ULICÍCH II.
VÝTVARNÝ WORKSHOP/VÝROBA LOUTEK 
STUDIO DELL’ARTE: ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA
Další představení určené (nejen) dětem.

VLKABARET 
VÝSTAVA VÝPRAVY BRATŘÍ FORMANŮ

20:15 hodin  - OHŇOSTROJ
21:00 hodin  - ČECHOMOR - Koncert jedné z nejpopulárnějších českých skupin.

neděle 26. 9.
10:00 hodin
BUCHTY A LOUTKY - NEPOSLUŠNÁ KŮZLÁTKA
Pohádka o zlobení je určena dětem od 3 let.

14:00 hodin
STUDIO DELL’ARTE - BAJAJA
Bajaja je výpravné loutkové představení hrané v klasické scéně s marionetami.

19:00 hodin
STUDIO YPSILON - PRODANÁ NEVĚSTA
Dnes již legendární představení Ypsilonky. Hrají: Marek Eben, Jaroslava Kretschmerová, Jiří Lábus a další

FOTOGALERIE ZDE


Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena