Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 02.02.2023
Přesný čas: 15:25 Svátek: Nela Zítra: Blažej

KRKONOŠSKÁ 70 NA HORSKÝCH KOLECH A ČESKÝ POHÁR V ORIENTAČNÍM BĚHU

článek vytvořen 03. 09. 2010, přečetlo si ho 1559 lidí

Janské Lázně - Podstatně slavnější a starší je její lyžařská sestřička. Od loňska se však do podvědomí veřejnosti znovu začíná drát i Krkonošská 70 MTB. Prvních sedm ročníků zorganizovala Lokomotiva Trutnov, která však po roce 2005 od pořádání závodu opustila. Po tříleté přestávce a vzájemné dohodě s Krnapem o vedení trati se před rokem podařilo pořadatelům z SK Janské Lázně obnovit tradici tohoto legendárního bikerského klání, které tak zítra napíše svou další kapitolu.
Startuje se v 10 hodin z parkoviště pod lanovou dráhou. „Přihlášeno je 52 družstev,“ hlásí Filip Bejdák z organizačního štábu. Ano, družstev. Krkonošská 70 není závodem individualit, ale tříčlenných týmů, přičemž v cíli se měří čas poslednímu z trojice. Společně družstvo musí projet i kontrolami na trati. Ta bude v sobotu pro ženy a veterány dlouhá 40 km, smíšené party a muži absolvují 70 km. „Obě tratě jsou velmi náročně, hlavně díky výškovému profilu. Jede se nahoru, dolu, nahoru, dolu…,“ míní Bejdák.Hned v úvodních kilometrech se závodníci musí popasovat se stoupáním na Černou horu. Z té se pak sjíždí přes Železný Důl směrem k Černému dolu a následovat bude další výšlap, na Tetřeví boudy. Tady se krátká a dlouhá trať rozdělí. Závodníci na 70 km pokračují do Strážného, odkud se druhou stranou vrátí zpět na „Tetřevky“. Následovat bude sjezd kolem lomu do Černého dolu, úsek po cyklotrase na Hoffmanovy boudy a závěrečná část po Javorníku s návratem do Janských Lázní. Nejlepší loňský tým (Ingeniring-Krkonoše) potřeboval na zdolání tratě čas 3 hodiny 13 minut a 42 sekund.

Tentýž den pořádá v Janských Lázních oddíl orientačního běhu Lokomotivy Trutnov závod celostátního žebříčku ve sprintu, půjde o závěrečný čtvrtý díl seriálu. Připraveny jsou tratě v členitém kopcovitém terénu, kde se střídá poměrně složitá městská zástavba (lázeňské budovy, různé typy budov, složité uličky a průchody), otevřená prostranství a poměrně vysoké zdi ve svazích a průchody mezi nimi. Délka tratí bude od 1280 metrů s převýšením 50 m až po 2910 m s převýšením 155 m. Poběží se na mapě Janské Lázně s měřítkem 1:4000. První závodníci se vydají na trať v půl jedenácté a můžete je vidět přibližně do 13 hodin. Centrum závodu je u hotelu OMNIA. Od 14 hodin se pak uskuteční na kolonádě závod O-trail pro vozíčkáře i další zájemce.

(bog, net)
Trutnovinky.cz
Foto: Michal Honzík

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena