Heat maps
Nastavit jako domovskou stránku
Dnes je 21.10.2018
Přesný čas: 09:48 Svátek: Brigita Zítra: Sabina

UFFO ZAŽILO PREMIÉRU. BYLI JSME U TOHO. PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE

článek vytvořen 02. 09. 2010, přečetlo si ho 4031 lidí

Trutnov - První akcí ve čtvrtek začalo naplno fungovat společenské centrum Uffo. Uskutečnil se v něm kongres u příležitosti 10. výročí založení Regionální agentury RDA, která pomáhá v rozvoji česko-polskému sdružení Euroregion Glacensis. Konference se zúčastnilo asi sto lidí.

Starostové několika měst a obcí, ředitelé úřadů a veřejných instituací jako jedni z prvních poznali zázemí moderní budovy. Poprvé bylo otevřeno podzemní parkoviště pro 80 aut. Sice jen na jediný den, na ostro bude otevřeno až příští týden - v pátek 10. září. Už při příjezdu do podzemí bylo poznat překvapení účastníků konference. "To jsem fakt nečekal," prohlásil jeden z parkujících řidičů.

Z podzemí lidé vystoupali po skleněném schodišti nebo proskleným výtahem k recepci v prvním patře. Efektní výhled skrz skleněnou stěnu na část města oslnil znovu. Teprve potom se většina starostů zapsala do prezenční listiny. Zaujala rovněž útulná kavárna a především víceúčelový hlavní sál. Ten byl přestavěný na typ nazývaný Kongres. Sál byl zaplněný sotva z poloviny, přesto se do něj v pohodě vešla asi stovka jednajících.

"Kongres dnes zasahoval pouze do poloviny sálu, tedy zabral pouze poloviční kapacitu, což je asi 140 míst. Celková kapacita sálu pro kongres je tři sta míst," vysvětlil ředitel divadla Libor Kasík.

Z nového trutnovského divadla byli nadšení všichni účastníci konference. "Z toho, co jsem zatím viděl, si myslím, že je to velmi pěkné. Jsem rád, že v Trutnově něco takového vzniklo, protože to je samozřejmě nabídka kulturních a společenských akcí i pro občany našeho města. Do Trutnova centrum patří, je dobře že tady je a líbí se mi to," prohlásil starosta Žacléře Miroslav Vlasák.

"Divadlo na mě udělalo velký dojem. Budova je důstojná, Trutnováci si takové místo zaslouží. My v Náchodě máme Beránek, což je historická budova, je to něco jiného. Tato budova dává jiné možnosti jak pro divadelní, tak i kongresové záležitosti," chválil náchodský starosta Oldřich Čtvrtečka.

"Myslím, že se nenajde osoba, která by řekla, že se jí tato budova nelíbí. Je to úžasný kulturní stánek, a protože mám na kraji kulturu na starosti, mám z toho radost, že nám vznikají taková zařízení. Tento dům nabitý technologiemi má obrovskou budoucnost. Přeju, aby se tady lidem líbilo, odcházeli spokojení a vraceli se sem," řekla Václava Domšová z krajského úřadu Hradeckého kraje.Čtvrteční konference rovněž ukázala část technologie, která tvoří moderní část Uffa. Všichni účastníci byli online připojeni k internetu, tlumočníci z vlastní kabiny překládali přednášené projevy z češtiny do polštiny a obráceně. Během konference byla otevřena kavárna, jejíž provozovatel připravil raut a občerstvení.

Po kongresu bude kolem Uffa znovu živo za týden. V pátek 10. září zde bude slavnostně představena venkovní expozice sedmi bronzových šelem od sochaře Michala Gabriela. A za další dva týdny, v pátek 24. září bude nové kulturní centrum slavnostně otevřeno.

FOTOGALERIE ZDE


Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz
Foto: Miloš  Šálek
Kamera: Dušan Mihalečko

© 2005 - 2013 Trutnovinky.cz    Všechna práva vyhrazena